O2 má první eSIM: volací vizitky ZOXCALL

Reklama

O zařízení s elektronickou SIM kartou se mluví již delší dobu. Pokud je mi známo, prvním komerčně dostupným produktem, který eSIM využívá, je volající vizitka ZOXCALL.

ZOXCALL je mobilní zařízení velikosti vizitky nebo kreditní karty (50 × 85 × 3,8 mm, hmotnost 20 g). K výrobě byl použit plně recyklovatelný plast, který je možné z obou stran potisknout. Bez problémů tak vytvoříte osobní nebo firemní vizitku, kterou můžete rozdávat jako reklamu.

Hlavní kouzlo ale spočívá ve dvou tlačítcích, která slouží pro zahájení a ukončení hovoru. Do zařízení je totiž možné nastavit jedno telefonní číslo, na které se držitel vizitky kdykoliv snadno dovolá. To může být číslo do oblíbené restaurace, na pohotovostního instalatéra, sociálního pracovníka nebo lékaře. Stisknutím obou tlačítek se navíc spojíte s tísňovou linkou 112.

ZOXCALL nemá žádný displej ani datové funkce, takže na jedno nabití (přes USB konektor) vydrží bez problémů 3-6 měsíců. Ten, kdo si výrobu volajících vizitek objedná, může přesně nastavit, kolik hovorů z nich lze provést a s jakou maximální délkou, takže má výdaje pod kontrolou.

Reklama