O2 má Smart Booster, který rozšíří signál Wi-Fi

Reklama

O2 rozvíjí ekosystém okolo svého chytrého hubu Smart Box. K AR zobrazení síly signálu, který představilo nedávno, nyní přidává zařízení pro pokrytí vzdálenějších částí velkých domů, bytů či kanceláří.

Pokud máte O2 Smart Box, můžete díky systému představenému loni v listopadu přímo na displeji svého mobilu pozorovat, v kterých částech domu máte signál silný, a kde by naopak potřeboval posílit. Právě pro tyto účely nyní O2 uvádí zařízení zvané Smart Booster.

Jedná se o malou krabičku, kterou umístíte na místa, kde už signál slábne. Pomocí tlačítka WPS ji snadno nakonfigurujete a ona se připojí k vašemu Smart Boxu nebo jinému Smart Boosteru, pokud jich máte v domácnosti více. Teoreticky tak můžete vytvářet obrovskou síť schopnou pokrýt skutečně velké a členité prostory.

Co je pro uživatele nejdůležitější – tato síť bude mít stejný identifikátor, takže může se svým mobilem, tabletem nebo notebookem volně procházet po celém domě a nepozná rozdíl. Za O2 Smart Booster zaplatíte měsíčně 49 Kč. Kromě Wi-Fi je vybaven dvěma síťovými porty pro připojení počítače, tiskárny, set-top-boxu či jiného zařízení.

Reklama