O2 má v nabídce pohrobka telefonů Siemens: Benq F5 [preview]

Reklama

Před dávnými časy byl jedním z největších výrobců mobilů na světě německý Siemens. Ke konci se mu ale už moc nevedlo, tak prodal svou mobilní divizi firmě Benq. A právě ta se k nám začíná nesměle vracet.

Siemens byl svého času legendou, zejména jeho levné mobily řady A slouží mnoha nenáročným uživatelům dodnes. Možná právě orientace na levné masovky mu nakonec zlomila vaz a musel prodat svou mobilní divizi firmě Benq dřív, než bude pozdě. Benq nějakou dobu prodával telefony pod značkou Benq-Siemens, později jen Benq. Nakonec ale i on (alespoň z českého trhu) zmizel.

Nyní se jeden Benq objevil v nabídce O2, které tuto skutečnost komentuje slovy „Jako jediný nezávislý operátor můžeme na český trh přinášet nové a atraktivní značky. Po Meizu a Lenovu tak zařazujeme do nabídky první model značky BenQ.“

Inu budiž. Benq F5, jak se po dlouhé době první u operátora prodávaný Benq jmenuje, je klasický mobil střední třídy. Měří 143 × 73 × 9 mm a váží 135 g. Pětipalcový displej údajně nezáří modrým světlem více, než je potřeba, což je dobré pro naše oči.

Benq_F5_1

Uvnitř se skrývá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz, 1 GB paměti RAM a 16 GB uživatelské paměti, kterou můžete podle potřeby rozšířit paměťovou kartou microSD. Zajímavý je fotoaparát, který vyrobila firma Sony. Ten nabídne 13Mpx rozlišení s bleskem a autofokusem, čelní kamera pak zvládá natáčet v rozlišení 2 Mpx.

Benq_F5_2Benq_F5_3

Jak už je dnes zvykem, i telefon v této cenové kategorii podporuje nejrychlejší datové přenosy. U Benq F5 se jedná, kromě samozřejmého Wi-Fi, zejména o HSPA+ a LTE. A jelikož je v nabídce O2, můžete si ho pořídit dokonce na splátky.

Benq F5

Rozměry: 143 × 73 × 9 mm, 135 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT IPS
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena BenQ F5 LTE v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama