O2 má Wi-Fi router pro chytrou domácnost

Reklama

O2 se rozhodlo vstoupit do další oblasti, tentokrát do moderní chytré domácnosti. Moudře přitom kombinuje centrální mozek domácnosti s přístrojem, které každá chytrá domácnost potřebuje – Wi-Fi routerem.

O co jde? Nový Wi-Fi router v nabídce O2 se jmenuje Smart Box a kromě schopnosti pokrýt vaši domácnost signálem bezdrátové sítě Wi-Fi, zvládá i komunikaci s chytrými zařízeními. Ale pěkně popořadě.

O2 vychází z rozumného předpokladu, že lidé toužící po chytré domácnosti mají doma řadu chytrých zařízení, pro jejichž připojení k internetu již dávno využívají síť Wi-Fi. Takovým lidem proto nabídne Wi-Fi router, který se na jedné straně zapojí do DSL internetu (ADSL, ADSL2+, VDSL, VDSL2+ a další), na druhé straně šíří bezdrátovou síť ve standardech 802.11a/b/g/n/ac (tedy rychlostech až 1,74 Gb/s).

Kromě toho ale pokrývá domácnost také signálem sítě IoT (Z-WAVE, Z-WAVE PLUS, frekvence 868,4 MHz a 869,85 MHz), která je určena pro vzájemnou komunikaci chytrých zařízení v rámci internetu věcí. No a pak už zábavě nestojí nic v cestě.

Bez instalace jakékoliv další kabeláže může najednou doma používat chytré zásuvky, zabezpečovací zařízení, ovládání skleníku či zalévání, a tak dále. Fantazii se meze nekladou. O2 navíc poskytuje mobilní aplikaci, jejímž prostřednictvím můžete všechna chytrá zařízení připojená ke Smart Boxu pohodlně ovládat.

Smart Box se objeví v nabídce v průběhu srpna. Na jeho vývoji se podílel designér Martin Tvarůžek, nositel ocenění Red Dot Award. Součástí Smart Boxu jsou také hodiny zobrazované na LCD displeji a meteostanice.

 

Reklama