O2 mělo výpadek roamingu, zákazníky odškodňuje

Reklama

O2 mělo v úterý a ve středu masivní výpadek roamingových služeb, který zavinil problém v mezinárodních ústřednách dodavatele CETIN. 120 tisíc postižených zákazníků dostane slevu ve výši 1 000 Kč.

Lidé, kteří se ve středu pohybovali v cizině, mohli mít problém s dovoláním. Pro volající byli nedostupní, sami nemohli telefonovat. Problém se řešil celý den, finálně byl opraven kolem devatenácté hodiny večerní, kdy O2 dočasně obešlo technologie CETINu. CETIN pak své ústředny opravil v průběhu noci ze středy na čtvrtek.

Výpadek bude O2 kompenzovat za každý den nefunkčnosti služeb v plné výši podle zákona a platných smluv, a to automaticky, aniž by zákazníci museli svůj nárok uplatňovat. Jako poděkování za trpělivost navíc přidá poukaz na nákup libovolného příslušenství nebo slevu na mobilní telefon ve výši 1 000 Kč.

Nárok na uplatnění slevy budou mít zákazníci do konce srpna automaticky všichni zákazníci (firemní i nefiremní), kteří byli výpadkem zasaženi. Tyto zákazníky bude v dohledné době operátor kontaktovat prostřednictvím SMS zpráv, v nichž bude informace, jak slevy na prodejnách O2 uplatnit.

Reklama