O2 nabízí modemy na splátky

Reklama

O2 zjednodušuje splátkový systém pro své modemy a set-top-boxy. Nově budou v nabídce pouze dvě cenové kategorie. Zařízení bude od samého začátku v majetku zákazníka, což s sebou nese klady i zápory.

Od dubna najdete v nabídce O2 jen dvě splátkové kategorie pro zařízení spojená se službami Internet HD a O2 TV. Jedná se o cenové hladiny 49 a 99 Kč měsíčně. V obou případech jde o splátky, nikoliv o pronájem. Zařízení je tak od začátku v majetku zákazníka. Splátky jsou rozloženy ve všech případech na 48 měsíců, zaplatíte tak 2 352 nebo 4 752 Kč.

Nevýhodou splátkového prodeje ve srovnání s pronájmem je nutnost řešit problémy a upgrady ve vlastní režii. Jakmile se vaše zařízení porouchá, budete si muset koupit nové, i když třeba ještě běží splátky toho starého. Pokud operátor přejde na novou technologii, budete muset nejprve doplatit stávající přístroj a teprve poté můžete pokukovat po novém. Když se náhodou rozhodnete v průběhu čtyř splátkových let přejít ke konkurenci, máte smůlu, splátky ještě běží.

Na druhou stranu je zařízení od začátku vaše a můžete se k němu chovat podle vlastní libosti. Případná výměna za jiné je jen vaší volbou, nemusíte čekat na milosrdenství operátora či jiného pronajímatele. Stejně tak máte jistotu, že po splacení už nebudete platit nic dalšího, což u pronájmu rozhodně neplatí.

Reklama