O2 nabízí při koupi telefonu výkup toho starého

Reklama

Pokud si u O2 koupíte nový mobil, třeba i v eshopu nebo na splátky, můžete dodatečně prodat ten starý. Prodej zařídíte z pohodlí domova a peníze vám dorazí na účet.

Nákup nového telefonu u O2 je bohužel nezbytnou podmínkou. Poté zamíříte na stránky o2vykup.cz, které operátor provozuje spolu s obchodem Mobilpohotovost.cz. Tam vyberete model starého přístroje a sdělíte operátorovi jeho technický stav a míru opotřebení. Okamžitě vidíte, na jakou cenu ho O2 odhaduje. Maximálně můžete získat až 22 tisíc.

Pokud s touto cenou souhlasíte, musíte zadat informace o koupi nového zařízení od O2, jako je číslo objednávky, model a IMEI. Doplníte osobní údaje, odkliknete několik souhlasů a objednáte si kurýra, který telefon vyzvedne a odveze do O2.

Tam většinou do dvou pracovních dnů zkontrolují, nakolik správně jste popsali jeho stav. Pokud vše souhlasí, pošlou vám peníze přímo na účet. Pro příliš stará zařízení je tu možnost získat alespoň „šrotovné“ ve výši 500 Kč, ta ale musíte donést osobně do prodejny.

K hodnotě vykoupeného telefonu, která vám dorazí do zmíněných dvou dnů, se ještě můžete těšit na dodatečný bonus. Ten vám O2 pošle do 30 dnů od vytvoření registrace výkupu, pokud jste si koupili jeden z vybraných modelů Samsungu nebo Motoroly. Jeho výše může dosáhnout až 5 000 Kč.

Reklama