O2 nabízí volání v cizině za 3,90 Kč i předplacenkářům

Reklama

Majitelé předplacenek O2 mohou ode dneška využívat roamingový program Volání bez hranic, který byl až dosud určen jen zákazníkům s paušálními programy. V rámci Evropské unie můžete volat a psát zprávy za 3,90 Kč, mimo EU vám operátor připočte sestavovací poplatek.

Pokud chcete nový program využívat, pošlete textovku VBH na číslo 999 111 nebo navštivte webový portál Moje O2. Následně vám bude operátor při pobytu v cizině účtovat 3,90 Kč/min odchozího hovoru, stejnou částku za minutu příchozího hovoru a 3,90 Kč za odeslání jedné textové zprávy.

V rámci zemí Evropské unie, v Chorvatsku, Švýcarsku, Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu je to všechno, co zaplatíte. V ostatních zemích ale O2 připočte za každý odchozí i příchozí hovor jednorázový spojovací poplatek. Ve zbývajících zemích Evropy činí tento poplatek 50 Kč, v ostatních zemích světa pak 80 Kč.

Komentář Mobinfo.cz

Snížení cen roamingu vždycky vítáme, i když teď je trochu mimo hlavní dovolenkovou sezónu. Musíme také poukázat na to, že po zavedení tohoto balíčku bude velká část majitelů předplacených karet volat při výletech do sousedních zemích levněji než doma.

Líbí se nám, že do „levných“ zemí bez propojovacího poplatku zařadil operátor také turisticky atraktivní destinace, zejména Chorvatsko a Švýcarsko. Naopak neméně oblíbené Turecko, Egypt nebo Tunis už spadnou do zóny, ve které se na platbu nějakého propojovacího poplatku budete muset připravit.

Reklama