O2 nabízí záchranářskou aplikaci First Responder všem krajům

Reklama

O2 již více než rok testuje v Královéhradeckém kraji aplikaci, která propojuje záchranáře, laiky a pacienty postižené srdeční zástavou. Nyní ji chce rozšířit do dalších krajů.

Aplikace First Responder funguje tak, že se do ní zaregistruje člověk znalý první pomoci. Může se jednat o profesionálního záchranáře či zdravotní sestru, kteří chtějí pomáhat i mimo službu, nebo hasiče, policisty či naprosté laiky, absolventy různých kurzů a školení.

V případě, že na tísňovou linku někdo nahlásí zástavu srdce, operátor vyhledá nejbližší first respondery, kontaktuje je, a pokud žádost o pomoc přijmou, naviguje je na dané místo. Právě v případě zástav srdce jde o každou minutu, a pomoc školených zdravotníků poskytnutá ještě před příjezdem záchranky může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje využívá aplikaci First Responder více než rok, má v ní registrovány dvě stovky profesionálů a asi stejný počet laiků. Za tu dobu byli first respondeři požádáni o pomoc takřka ve dvou stech případech. O2 nyní nabízí aplikaci všem ostatním krajům a je připraveno ji v případě jejich zájmu zprovoznit na své náklady.

Reklama