O2 nabízí zákazníkům Spotify, které nečerpá FUP

Reklama

O2 nabídlo svým zákazníkům hudební službu Spotify zdarma. Při jejím využívání vám dokonce nebude mizet FUP z vašich datových balíčků, a to už je co říct. Co si od toho operátor slibuje?

Nejprve stručný popis nabídky. O2 nabízí svým zákazníkům s vybranými tarify službu Spotify. Tzv. Spotify Free nabízí přístup až k 30 milionům hudebních skladeb, aniž by vám při jejich přehrávání ubýval FUP. Oproti tomu Spotify Premium vyjde měsíčně na 159 Kč a kromě přehrávání nabízí také možnost přehrát konkrétní písničku, používat službu bez reklam, stáhnout si hudbu do mobilu, vyšší kvalitu apod. Spotify Premium můžeme vyzkoušet na tři měsíce zdarma, pokud vám bude vyhovovat (nebo ho zapomenete zrušit), vyjde vás následně na výše zmíněných 159 Kč.

K využívání Sporify Free potřebujete tarif s mobilním internetem. Pokud máte O2 FREE CZ 1,5 GB a vyšší, FREE Evropa nebo FREE EU, Kůl 2 GB, budete si Spotify Free užívat zdarma až do 31. 5. 2018. U ostatních internetových tarifů přesně o rok méně – do 31. 5. 2017. Kromě mobilního telefonu můžete samozřejmě Spotify od O2 používat i na dalších zařízeních – tabletu, chytré televizi nebo počítači.

Výhoda? Jen FUP

Pokud nepatříte mezi zákazníky O2, nemusíte zoufat. Spotify je přístupné všem, a to v podstatě za stejných podmínek. I pro registraci mimo O2 totiž funguje Spotify Free a Spotify Premium (cca za 160 Kč měsíčně s možností 30denní zkoušky zdarma). Jediný rozdíl je tedy skutečně jen ve využívání FUP.

Na první pohled vypadá celá akce pro O2 jako vysoce ztrátová. Svým zákazníkům v podstatě rozdá relativně hodně dat, za která nedostane ani korunu, navíc pravděpodobně dotuje další dva měsíce bezplatného zkoušení verze Premium ze svého. Proč to dělá?

Pravděpodobně proto, že tím zákazníkům nabídne další službu, kterou jinde nemají. Spotify nebo jinou hudební službu si platí nemalý počet Čechů, a pokud jim některý operátor nabídne, že zrovna u něj ji budou moci využívat bez dalších nákladů na data, nejspíš si je tím dost získá. Kromě toho si možná kvůli tomu někdo pořídí chytřejší mobil s podporou LTE, Wi-Fi a tak vůbec. Nehledě tedy na to, že velká část datových přenosů stejně půjde přes domácí, školní či pracovní sítě Wi-Fi.

Reklama