O2 navýšilo kapacitu do jiných sítí

Reklama

O2 kvůli rostoucím datovým objemům navýšilo svou kapacitu v peeringovém uzlu NIX. Aktuálně má k dispozici 1 Tb/s, díky čemuž zvládá i zvýšený provoz spojený například s aktuální korona krizí.

Navýšení peeringové kapacity, tedy linky, která umožňuje propojení sítě O2 se sítěmi jiných internetových poskytovatelů, bylo plánováno již delší dobu. O2 mělo v plánu navýšit rychlost na 2x 300 Gb/s, nakonec se ale rozhodlo přitlačit a navýšit rovnou na 2x 500 Gb/s. Kromě terabitové linky do peeringového uzlu NIX má několik dalších propojení s rychlostmi v řádu stovek Gb/s s různými konkrétními sítěmi.

Celkově tak nemá problém se zvýšením datového provozu, které s sebou přinesla aktuální karanténa. Navýšení mají na svědomí zejména sportovní přenosy vysílané přes internet, používání sociálních sítí, ale také dálkové vyučování pomocí internetu nebo pracovní jednání prostřednictvím videokonferencí. „Od začátku koronavirové krize evidujeme o 25 procent vyšší nárůst oproti běžnému stavu před karanténou,“ říká Adam Golecký, ředitel neutrálního českého peeringového uzlu NIX.cz.

Reklama