O2 po čtyřech letech uvádí nový Smart Box

Reklama

Od května si můžete u O2 pořídit nový designový Wi-Fi router Smart Box. Jeho předchozí verze byla představena v roce 2017, takže novinka představuje pořádný technologický posun.

Pro připojení k internetu má Smart Box k dispozici jak konektor pro ADSL/VDSL linku, tak možnost připojit se k větší síti prostřednictvím ethernetu. Směrem do domácnosti pak směřuje několik ethernetových přípojek, jeden USB port a samozřejmě Wi-Fi.

Co se týká Wi-Fi, Smart Box podporuje špičkovou verzi 6, konkrétně standardy IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax. Na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz je pak schopen dosáhnout rychlostí až 4,5 Gb/s. Po celou dobu sleduje polohu jednotlivých zařízení v domácnosti a upravuje svůj provoz tak, aby jim nabídl co nejlepší signál. Kromě toho obsahuje anténu pro internet věcí, technologii Z-Wave a Z-Wave Plus na frekvencích 868,4 MHz a 869,85 MHz.

Výrobce klade velký důraz na design, za kterým stojí designér Zoltán Matuška. Při objednávce si navíc můžete Smart Box vylepšit potiskem bočních krytů. Návrháři sází na to, že takový skvost nebudete schovávat někde za skříní. Vystavení routeru na viditelném místě podle nich zlepší pokrytí bytu či domu signálem.

Smart Box má samozřejmě nejnovější bezpečnostní technologie, jako je WPA3. V každém případě doporučujeme pravidelně aktualizovat firmware. Ovládací aplikace umožňuje nastavovat přístup pro jednotlivá zařízení. Klidně můžete například dětem nastavit, že jim na telefonu nebude fungovat Wi-Fi v době, kdy mají psát úkoly.

Reklama