O2 pořídilo skvělý přenosový vůz, bude ho i pronajímat

Reklama

Myslíte si, že O2 je jen mobilní operátor? Chyba lávky, stále více energie vkládá do elevizního vysílání, ať už přes IPTV O2 TV, nebo přes vlastní televizní kanál O2 Sport. No a nyní začíná provozovat vlastní přenosový vůz.

O2 koupilo v březnu za sto milionů přenosový vůz Outside Broadcast van. Ten měří přes 16 metrů a pokud je plně naložen, může vážit až 36 tun. Rozdělen je na čtyři samostatné, klimatizované zóny se dvěma režijními pracovišti. Navíc je vybaven vlastní záložní baterií. Režisérovi je pro přenosy k dispozici 14 kamer včetně několika čipových. Jako jediný přenosový vůz v Česku vlastní také dvě 6x super slow motion kamery. Celkový počet kamer je do budoucna možné rozšířit až na 22.

Kromě přenosového vozu vyráží do terénu také doprovodný vůz převážející techniku a kontribuční vůz, který zajišťuje samotný přenos obrazu do televizního studia. Pro potřeby komunikace v mezinárodním B2B prostředí vytvořilo O2 vlastní značku Elastic Media Production, pod kterou bude tým svoje služby poskytovat jednak in-house kanálu O2 Sport, jednak zájemcům z Česka i z okolních zemí.

Reklama