O2 posiluje LTE síť v Praze

Reklama

O2 prostřednictvím firmy Cetin výrazně posiluje síť LTE na území Prahy. Na vysílače instaluje nové vrstvy a přidává také úplně nové vysílače. Celkem investoval a bude investovat stovky milionů korun.

V hlavním městě se pohybuje spousta lidí, kteří dohromady spotřebují čtvrtinu celkového datového provozu v zemi. Za poslední rok se množství dat stažených v Praze zdvojnásobila. To samozřejmě s sebou nese nároky na posílení kapacity sítě.

Proto O2 prostřednictvím firmy Cetin investuje stovky milionů. Na vysílače, kde je instalována frekvence 800 MHz, přidává další vrstvu s frekvencí 1 800 MHz. A naopak, kde sviští jen osmnáctistovka, tam přidává ještě osmistovku navrch. Toto navýšení se týká celkem 534 pražských vysílačů.

Všechny vysílače s dvěma kapacitními vrstvami navíc v průběhu podzimu operátor osadí technologií 2CC, která umožňuje agregaci dvou frekvenčních pásem s výslednou přenosovou rychlostí až 300 Mb/s. V příštích dvou letech hodlá postavit v Praze dalších 250 vysílačů a k tomu nasadit technologii 3CC, která zvládá agregovat až tři frekvenční pásma, čímž se operátor připravuje na příchod sítí páté generace.

Reklama