O2 postavilo privátní 5G síť pro BD Sensors

Reklama

Budování privátních kampusových 5G sítí se v Česku pomalu začíná rozjíždět. Po několika projektech ve spolupráci s univerzitami se začínají objevovat plně komerční řešení.

O2 si svou komerční premiéru odbylo v buchlovické firmě BD Sensors, která je světovým leadrem ve výrobě senzorů a tlakoměrů pro měření tlaku plynů a kapalin. Ty dodává mimo jiné i pro vesmírné programy. Jako správná hitech firma postupně odbourala většinu papírování a zaměstnanci běžně pobíhají po výrobních halách s tablety, na nichž jednak vedou veškerou evidenci, jednak jejich prostřednictvím řídí provoz.

A právě tady dosud naráželi. Tablety měli připojené na Wi-Fi, které se přepínalo, když přecházeli mezi různými pracovišti. Firma navíc řešila neustálé obavy, zda je Wi-Fi síť dostatečně zabezpečená proti útokům, a zda bude dostačovat jejich kapacita.

Tyto nedostatky privátní kampusová síť vyřeší. V rámci sítě soukromých kampusů má její vlastník úplnou kontrolu nad všemi aspekty sítě jako stanovení priorit, přidělování kapacity vybraným typům služeb či modifikace bezpečnostních zásad, což uživateli přináší potřebnou flexibilitu pro provoz vlastní infrastruktury.

V prvém kroku má ambici nahradit stávající Wi-Fi, v dalším ale míří spíše k zavádění robotizace a automatizace, tedy věcí, které se rozhodně bez stabilního a rychlého všudypřítomného připojení neobejdou.

 

Reklama