O2 razantně mění pevné linky: jen dva tarify

Reklama

Podle statistik O2 používají zákazníci na pevných linkách stovky různých tarifů. Operátor proto nabídku zjednoduší na pouhé dva, zato zjednodušené. Postupně na ně všechny zákazníky převede.

Pevnou linku O2 aktuálně používá více než 500 tisíc domácností. Vzhledem k tomu, že se z podstaty věci jedná o konzervativní zákazníky, používají ještě (pre)historické tarify. Podle interních systému O2 je různých tarifů „stovky“.

Od půlky ledna ale bude O2 nabízet pevolinkové tarify jen dva. Jejich funkčnost si nejprve ověřil na malé skupině zákazníků v rámci pilotního provozu, proto už nikdo nebude moci mít jiný tarif. Všichni stávající zákazníci na ně budou postupně převedeni, o čemž se dozví z vyúčtování. Pokud nebudou souhlasit, mají možnost smlouvu s O2 vypovědět.

A čím se nové tarify vyznačují? Jsou bez úvazku, neplatí se žádný poplatek za aktivaci a neobsahují volné minuty (alespoň ne do českých sítí). Ten pravděpodobně nejpoužívanější se jmenuje Volání ČR a za 299 Kč měsíčně nabídne neomezené volání do všech českých sítí. Volání do ciziny pak vyjde na 2,99 Kč/min.

Druhý tarif nese název Volání SVĚT a stojí 549 Kč měsíčně. Za to nabídne totéž co tarif Volání ČR (neomezené volání v rámci Česka) a ještě přidá tisíc minut na volání do vybraných zemí. Po jejich vyčerpání, nebo v případě volání do jiných zemí, se uplatní již zmíněná sazba 2,99 Kč/min.

27 zemí, do nichž můžete volat v rámci 1 000 minut zdarma, je následujících: Austrálie, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie a Vatikán, Izrael, Kanada, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Reklama