O2 rozdělilo 5 milionů na boj za mediální gramotnost

Reklama

Do grantové výzvy Nadace O2 v rámci programu O2Chytraskola.cz, se přihlásilo 155 škol. Mezi 69 z nich rozdělí nadace téměř 5 milionů korun na rozvoj internetové bezpečnosti a mediální gramotnosti.

Celkem se do grantového programu přihlásilo 155 škol, ze kterých bylo vybráno 69 nejúspěšnějších žadatelů – mezi ně putuje celkem 4 968 857 korun. Výše jednotlivých nadačních příspěvků se pohybovala mezi 3 000 až 100 000 korunami. Průměrná výše podpory činí přes 72 000 korun.

Z grantového příspěvku Nadace O2 mohou školy v příštím roce čerpat prostředky na rozvoj internetové bezpečnosti, počítačové a mediální gramotnosti učitelů, dětí, ale i rodičů. Na školách se díky finanční podpoře uskuteční řada seminářů, workshopů, přednášek a zajímavých projektů. Některé školy přišly například s plánem na vytvoření či aktualizaci nového vlastního vzdělávacího programu včetně nových výukových materiálů.

V rámci zmiňovaných aktivit budou školy spolupracovat s celkem 37 vzdělávacími partnery, mezi nimiž nejčastěji figuruje projekt E-bezpečí, Akademie CZ.nic anebo studentský spolek Zvol si info. Velmi často ale vzdělávací aktivity v projektu realizují sami učitelé z podpořených škol a při výuce se metodicky opírají o vzdělávací portál O2Chytraskola.cz

 

Reklama