O2 rozjíždí program Chytrá škola, chce pomáhat s digitálním vzděláváním

Reklama

O2 již několik let provádí průzkum o kyberšikaně mezi školní mládeží. Nyní své angažmá v českém školství posouvá o kus dál. Rozjíždí program Chytrá škola, který má kromě boji proti kyberšikaně pomoct s digitálním vzděláváním.

Na výzkumu kyberšikany spolupracuje O2 s Univerzitou Palackého v Olomouci. Z letošních výsledků vyplynulo, že s kyberšikanou se setkalo asi 40 % českých dětí, což je o 10 procentních bodů více než loni. První úkol nového webu O2chytraskola.cz tak je pomoci dětem i jejich rodičů v boji proti těmto internetovým nešvarům. Stránka nabídne spoustu informací a rad, jak kyberšikanu vůbec rozpoznat, a jak ji pak následně řešit. Snaží se pomoci lidem s orientací v mediálním a internetovém světě.

Její hlavní cíl je ale jiný. Chce pomoci českým základním školám s digitálním vzděláváním. Až do 13. května se mohou základní školy hlásit do grantového programu. O2 pak vybere ty nejnadějnější z nich a rozdělí mezi ně 5 milionů korun, poskytne jim metodickou i materiální podporu v zavádění vzdělání v oblasti digitální gramotnosti. Tento program má záštitu Ministerstva školství ČR.

Portál se bude i nadále rozvíjet. Už v příštím školním roce se rozroste o návody a postupy, jak začlenit digitální technologie přímo do výuky, například prostřednictvím mobilních aplikací nebo programování jednoduchých robotů. Tyto informace budou k dispozici zdarma pro všechny, nejen pro školy zapojené do grantového programu.

Reklama