O2 Security chrání mobily před malwarem

Reklama

O2 provozuje bezpečnostní službu O2 Security přímo ve své síti. V roce 2020 zastavila 16 milionů útoků, z toho 3 miliony cílily na mobilní zařízení.

O2 Security sleduje síťový provoz a blokuje komunikaci mezi počítačem či telefonem a útočníkem. Protože se nejedná o zvláštní aplikaci, nezpomaluje nijak chod telefonu, na rozdíl třeba od nainstalovaného antiviru.

Služba včas pozná podvodný e-shop i falešné internetové bankovnictví. Databáze problémových stránek je aktualizována každou minutu. Zatímco na mobilu, počítači nebo tabletu uživatel surfuje, O2 Security hlídá nebezpečné webové stránky, adresy nebo url odkazy. Když se dostane uživatel na škodlivou adresu, služba jej varuje a přístup zablokuje.

Podle statistik patří mezi nejvýraznější hrozby roku 2020 malware Ramnit (infikovaná příloha e-mailu umožňuje ovládat zařízení, nainstalovat ransomware nebo ukrást přihlašovací údaje), programy pro skrytou těžbu kryptoměn a systémy zobrazující nevyžádanou reklamu. Ze všech chráněných zařízení se 8,5 % počítačů setkalo na internetu s vážnou bezpečnostní hrozbou. U mobilních zařízení to byla 3 % z nich.

Reklama