O2 Smart Box umí vypnout dětem internet

Reklama

O2 přidává do svého chytrého routeru Smart Box funkce pro rodiče. Umožní jim sledovat, kdy se děti připojují k internetu. Pokud chodí do školy ospalé, může jim rodič internet částečně nebo úplně vypnout.

O2 Smart Box přidává do své stejnojmenné aplikace funkci Rodičovský dohled. Rodiče tak získají informaci o tom, že jejich dítě přišlo domů, respektive že se se svým mobilem, tabletem nebo notebookem připojilo k domácí síti.

Už od března přitom Smart Box nabízí funkci Rodičovská kontrola. Ta sice neinformuje, jestli je potomek doma, ale za to mu umí internet důkladně zakázat. Rodič má možnost nastavit dny, hodiny a minuty, kdy mají jednotlivá zařízení v domácnosti zakázán přístup na internet. Existuje několik přednastavených režimů, např. Školní noci, který zahrnuje noc před pracovním dnem od 22 do 7 hod, nebo Všední dny a Každý den.

Obě funkce lze ovládat z mobilní aplikace a změna nastavení nezabere více než pár sekund. Pamatujte ale na to, že Smart Box pracuje jen na úrovni zařízení. Pozná proto konkrétní mobil nebo tablet, ale netuší, kdo ho zrovna používá. Pokud zablokujete internet na mobilu svého dítěte, nezabráníte mu v tom, aby si nenápadně vypůjčilo tablet od sourozence.

Reklama