O2 spouští v Praze 250Mb/s internet

Reklama

V Praze Nových Butovicích má O2 jednu základnovou stanici, která díky technologii 3CC nabídne lidem v okolí internet s reálnou rychlostí až 250 Mb/s. Podporují ho ale jen některé telefony Samsung.

Technologie 3CC (three-component-carrier aggregation) umí spojit tři frekvenční pásma – 800, 1 800 a 2 600 MHz. Díky tomu lze teoreticky dosáhnout přenosové rychlosti až 300 Mb/s, v praxi O2 očekává, že na ulici naměříte něco okolo 250 Mb/s. Technologii 3CC aktuálně podporují pouze telefony Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Po upgradu Samsung Galaxy S6 edge+ na novou verzi operačního systému Android 6 by mělo 3CC fungovat i v tomto modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=Oo8xxK79Aus&feature=player_embedded

Zákazníci O2 se v průběhu roku 2016 dočkají v Praze i dalších vylepšení sítě. Již v březnu pokryl operátor tunel Blanka nejrychlejším internetem 4G LTE s rychlostí stahování až 40 Mb/s. Spolujezdci tak mohou při cestě surfovat na internetu, sledovat online videa bez přerušení či poslouchat hudbu.

Na více než polovině vysílačů navíc operátor letos doplní tzv. druhou kapacitní vrstvu. Tam, kde byl doposud vysílač pouze s frekvencí 800 MHz, dodá operátor 1 800 MHz a naopak. Síť se celkově zahustí a zákazníkům to přinese ještě rychlejší mobilní internet.

Reklama