O2 spustilo LTE a posílilo 3G v O2 areně

Reklama

Příznivci nejrychlejšího mobilního internetu si ho nyní mohou užívat v O2 areně. Zákazníci tohoto mobilního operátora mají možnost vyzkoušet si rychlé načítání webových stránek, posílání fotek a videí, sdílení na sociálních sítích, hraní online her i používání aplikací náročných na kapacitu sítě.

V těchto prostorách byl dříve datový i hlasový provoz kvůli velké koncentraci lidí problematický. O2 však halu pokrylo technologií 4G LTE a zároveň posílilo kapacitu stávající 3G sítě. Vysílače jsou rozmístěny tak, aby se provoz rozložil podle sektorů, a zákazníci O2 mohli volat a sdílet fotky a videa i v plně obsazené O2 areně.

LTE je v hale na frekvenci 1800 MHz, což dovoluje průměrnou rychlost stahování 55 Mb/s, odesílání 30 Mb/s, odezva je v řádu 30 – 40 milisekund. I když nemáte LTE mobil, nemusíte si zoufat. HSPA+ totiž umožňuje v O2 areně rychlost stahování až 42 Mb/s a 5 Mb/s pro nahrávání. Kromě patřičně vybaveného telefonu musíte mít pro využívání LTE také aktivovaný datový tarif a nový typ SIM karty (uSIM).

S těmito technologickými novinkami se mohou návštěvníci seznámit nejen v hledišti, ale také v nové O2 Extra zóně, která je umístěna v prvním patře u sektorů 115 a 116.

O2_Extra_zona_2 O2_Extra_zona_1

Zde si mohou návštěvníci vyzkoušet co takový mobilní internet 4G LTE dokáže ve spojení se správným zařízením, se vším poradí O2 Guru, kteří jsou v Extra zóně k dispozici. Na připravených mobilních telefonech a tabletech si můžete vyzkoušet aplikaci O2TV Go, zahrát Playstation a připraveny jsou i nabíječky na mobilní telefony návštěvníků, aby byl jejich telefon připravený na pořizování fotek a videí v průběhu koncertu nebo sportovního utkání.

Tuto zónu může navštívit kdokoliv, ale zákazníci O2 v ní budou mít několik výhod navíc, aktuálně například možnost vyzkoušet si aplikaci O2 TV Go na měsíc zdarma a prostřednictvím mobilní aplikace O2 Extra výhody získat řadu slev na občerstvení nebo přednostní nákup vstupenek na akce v O2 areně.

 

Reklama