O2 spustilo LTE na Velké Pardubické

Reklama

Operátoři vždy posilují signál svých sítí při konání velkých akcí. Většinou k tomu používají převozné vysílače. Nejinak je tomu u O2, které u příležitosti dostihu Velká Pardubická rozjel v okolí síť LTE. A brzy ji rozjede trvale.

Mobilní vysílač LTE se v okolí závodiště v Chuchli objevil již o víkendu, kdy se legendární dostih běžel. Operátor si nejspíš řekl – když už musíme vozit vysílače, můžeme vzít rovnou LTE, ať se koňští nadšenci pomějí. Dočasné pokrytí ale samozřejmě nic neřeší.

V průběhu října se pokrytí sítí 4G LTE rozšíří například o okolí měst Pardubice, Ostrava, Benešov, Třebíč, Znojmo, Jihlava, Frýdek-Místek a Hodonín. Plánované pokrytí na konci října vidíte níže na prvním obrázku. O2 průběžně pokrývá signálem 4G LTE celou Českou republiku a do konce roku plánuje pokrýt vysokorychlostním internetem 93 % obyvatel Česka. Jak bude vypadat LTE síť na konci roku se můžete podívat na druhém obrázku.

O2_LTE_rijen2014 O2_LTE_prosinec2014

Technologie 4G LTE od O2 nabízí na vybraných místech maximální rychlost až 185 Mb/s. Pro využívání sítě 4G je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Reklama