O2, T-Mobile a Vodafone nabízí mobily za 1 Kč. Jak je získat?

Reklama

Koupě dotovaných telefonů s sebou může přinést spoustu výhod, ale také povinností. Prozkoumali jsme e-shopy a ceníky operátorů, přinášíme souhrn podmínek, které je potřeba dodržet pro nákup levnějších mobilů.

Nabídka dotovaných telefonů obsahuje telefony za jedinou korunu, cena však není konečná. Jak možná víte nebo tušíte, je potřeba se uvázat k nějaké měsíční útratě a to po dobu několika let. Díky zvolené výši měsíční částky tak můžete pořídit nové a dobře vybavené telefony za zlomek jejich ceny v obchodech. Telefony prodávané u operátorů by neměly mít problémy s využitím služeb daného operátora, jistotou je případný servis, kdy za vás vše vyřeší operátor a kterákoliv jeho prodejna. Některé telefony mohou obsahovat loga operátora a to se objeví třeba i po spuštění mobilu nebo někde v menu. Jiné odlišnosti proti telefonům z běžné distribuce nenajdeme.

 

Minimální měsíční plnění (dále MMP) se objevuje v cenících všech operátorů. Jde o částku, kterou je potřeba utratit každý měsíc a zahrnuje hovory se zprávami. Do útraty se nezahrnuje odesílání Premium SMS, odchozí roaming, dobíjení kreditu apod. Ceny telefonů se odvíjí od zvolené hladiny MMP, čím více se zavážete utratit, tím méně vás vyjde nový mobil. Přestože jsou výše MMP u operátorů odlišné, rozdíly jsou jen minimální.

Dotované telefony jsou nachystány pro stávající, přecházející i nové zákazníky, také pro ty, kteří mění předplacenky za tarify. Nároky na telefony za zvýhodněné ceny vznikají novým zákazníkům i stávajícím, jde o tzv. telefony za věrnost. Stávající zákazníci dostávají ještě výhodnější ceny o pár stokorun. Pokud MMP nedodržíte, budete muset rozdíl doplatit ve vyúčtování.

O2 chce aktivační poplatek

Operátor rozložil MMP na částky 240, 480, 720, 1 200 a 2 400 Kč, smlouva se uzavírá na 24 a 36 měsíců. Za aktivaci nového tarifu se u O2 jednorázově vybírá poplatek 95 Kč. Od výše MMP se odvíjí výše jednorázové vratné záruky, jelikož operátor nezná vaši platební morálku a může ji vyžadovat. Záruka se vrací po 3 měsících, může být použita na úhradu měsíčních poplatků. Záruka se požaduje v případě, že od aktivace SIM neuběhlo více jak 12 měsíců, stávajících zákazníků se tak netýká. O2 pro své zákazníky nabízí telefony za zajímavé ceny ve službě Extra Mobil. V ní si vyberou telefon za zvýhodněnou cenu stávající klienti 6 měsíců před uplynutím závazku na 24 nebo 36 měsíců při jeho současném prodloužení o 24 měsíců a zaplacení 1 Kč. Objednávat se dá pohodlně z e-shopu O2, ceny jsou o 500 Kč nižší. Aktuální nabídka zahrnuje i chytré telefony Nokia Lumia, operátor nabídku telefonů obměňuje. Podívejte se sami na Extra Mobil.

T-Mobile zálohuje služby

MMP se u T-Mobilu usídlilo na částkách 250, 500, 800, 1 200 a 2 300 Kč. Za aktivaci tarifu se neplatí nic, pro nově příchozí zákazníky však čeká položka Záloha. Její výše se pohybuje od 1 000 Kč po 3 000 Kč podle výše MMP. Po 3. měsíci se automaticky započítá do 4. vyúčtování nebo se použije na zaplacení dlužných částek. Není však požadována za telefony za 1 Kč a při MMP 250 Kč, ověřil jsem v e-shopu operátora. Stávající zákazníci T-Mobilu mohou využít nabídky levnějších mobilů ve službě T-Mobile Extra. Cena se opět odvíjí od zvolené MMP, dle ceny zařízení se dají ušetřit stovky i tisíce korun, záleží na telefonu.

Nabídka s běžnými cenami vs. nabídka T-Mobile Extra.

Vodafone vyžaduje data

Operátor nasadil MMP na hladiny 277, 477, 777, 1 177 a 2 177 Kč. Mobily za zvýhodněné ceny mohou zákazníci koupit po každých 2 letech s operátorem a to pro každou SIM. Musí platit poslední 3 měsíce včas a mají aktivovaný jeden z datových tarifů (Internet v mobilu, Internet v mobilu Naplno nebo Připojení na stálo). Při přechodu z předplacenky na tarif nebo aktivaci nové SIM si Vodafone účtuje Volací jistinu. Po třech po sobě jdoucích vyúčtováních se vrací poukázkou nebo jinak, jak si zvolíte v Samoobsluze. Výše jistiny se liší dle MMP, jde o částky 1 300, 1 600, 2 000, 2 500 a 3 000 Kč. Stávající zákazníci mohou pořídit telefony se slevou pár stokorun, musí na nastaveném MMP vydržet 6 měsíců.

Obchod operátora

Reklama