O2: tak nám pokryli Štatl signálem LTE

Reklama

Není žádná habaďůra, že O2 hokní na pokrývání dalších cimer v Česku nejfofrovějším mobilním internetem LTE. Od jedenatřicátýho tohoto metru dovalí tuto technologii aji do Štatlu.

Pokud byste snad nerozuměli povedenému hantecu v podání O2, tak nám sdělují, že počínaje dneškem je Brno jako první pokryto LTE signálem od O2. Zajímavá tisková zpráva pokračuje „Můžeme se camrat, že jsme LTE vygómali jako první operátor v Česku a fčil to je zichr aji mimo Cajzlov. Facháme na rozšiřování pokrytí na frekvenci 1800 MHz, která je naše. Tak můžeme dlabat na glét a pokrývat vybraný cimry už fčil, bez ohledu na průběh aukce volných kmitočtů,“ hantýruje Tomáš Zetek, šéf produktů a služeb firmy Telefónica Czech Republic.

LTEBrno

A tady je překlad pro mimobrněnské: O2 pokračuje v pokrývání Česka nejrychlejším mobilním internetem LTE. Od 31. října je tato technologie dostupná v Brně.
„LTE jsme představili jako první operátor v Česku a nyní to platí i o Moravě. Podle našeho plánu pokračujeme v rozšiřování pokrytí na frekvenci 1800 MHz, kterou již vlastníme. Díky tomu můžeme pokrývat vybraná území sítí LTE již nyní, bez ohledu na průběh aukce volných kmitočtů,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb společnosti Telefónica Czech Republic.

O2 tak pokrývá asi 40 % Brna-města, LTE nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu (ping) v řádu 20-25 milisekund. Brno tak navazuje na pokrytí širšího centra Prahy a Letiště Václava Havla.

Reklama