O2 TV mění v set-top-boxech Linux za AndroidTV

Reklama

V červnu čeká 350 000 zákazníků O2 TV zásadní aktualizace jejich zařízení. Operátor postupně v několika vlnách nahradí již nevyhovující Linux modernějším systémem AndroidTV.

Set-top boxy se tak promění v inteligentní multimediální centrum. Budou rychlejší a díky prostředí AndroidTV si uživatelé budou moci stáhnout přímo do svého set-top boxu také mnoho dalších smart TV aplikací, které doplní bohatou nabídku kanálů a knihoven. Nově tak zážitek ze sledování televize umocní nejen aplikace YouTube, ale třeba i stažení Spotify, nejrůznějších her, počasí nebo O2 Knihovny, kde najdou zákazníci tisíce hodin audioknih k poslechu.

Změna systému na AndroidTV zajistí také snadný přechod i následné aktualizace služby HBO Max, jenž bude od července dostupná přímo z O2 TV. Nový operační systém představuje také zásadní mezikrok, který v budoucnu všem zákazníkům zjednoduší přechod na novou televizní platformu.

Pokud mají svůj set-top box zákazníci připojený do elektrické sítě a je alespoň ve standbyrežimu (na displeji svítí červeně nebo zeleně), pak stažení potřebných dat pro aktualizaci nemusí řešit . Vše proběhne na pozadí v nočních hodinách. Až při následném spuštění budou lidé muset projít prvotním spuštěním, včetně případného volitelného přihlášení účtem Google.

Pokud v den, kdy jim operátor aktualizaci pošle, budou mít set-top box zcela vypnutý, tedy odpojený z elektrické sítě, pak je potřeba počítat při zapnutí i s časem na samotné stažení aktualizace. To může trvat v závislosti na rychlosti připojení 5 až 20 minut, během kterých se nesmí tento proces přerušit.

Zákazníky O2 TV plánuje operátor na změnu upozornit hned několikrát. Všechny potřebné informace najdou ve svém měsíčním vyúčtování, s předstihem jim budou doručeny také i e-maily s podrobným návodem a SMS zprávy.

Reklama