O2 upravuje tarify, FUP se dokupuje automaticky

Reklama

O2 chystá od poloviny května zásadní revoluci ve své tarifní nabídce. Asi nejdůležitější změnou je automatické dokupování dat, které musíte explicitně vypnout. Zajímavější je snížení cen roamingu.

Nejdřív ty příjemnější zprávy. Od půlky května do konce září snižuje O2 plošně ceny volání v Evropské unii (+ obligátní Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Norsko a Island). Odchozí hovor vyjde na 3,50 Kč/min, příchozí na 1,50 Kč/min. Ve stejném období nabídne O2 také dvojnásobný objem dat v evropských datových balíčcích.

Přibude nový tarif Free Evropa za 1 199 Kč měsíčně. Obsahuje neomezené volání a SMS v rámci Česka, kde můžete také využít 3 GB dat. K tomu navíc 300 volných minut na volání do ciziny a 300 volných minut na volání v cizině, k tomu 300 MB dat v roamingu.

O2 Free Evropa

Tarif v prodeji ano
Typ tarifu Tarif s měsíčním paušálem
Úvazek, výše paušálu 0 měsíců, 1199 Kč
Volné jednotky
Volání do vlastní sítě (špička/mimo špičku) 0 Kč/min / 0 Kč/min
Volání do pevné sítě (špička/mimo špičku) 0 Kč/min / 0 Kč/min
Volání do cizí sítě (špička/mimo špičku) 0 Kč/min / 0 Kč/min
SMS, MMS 0 Kč, Kč
Doplňující informace Neomezené volání a SMS v ČR, 300 min na volání do ciziny, 300 min na volání v roamingu, 300 MB dat v roamingu

A nyní již k inkriminovanému dokupování dat. O2 vše samozřejmě prezentuje jako velkou výhodu pro zákazníky. Až dosud, pokud vyčerpali přidělený balíček FUP, museli se smířit s výrazně sníženou rychlostí po zbytek zúčtovacího období. Nově je operátor před vyčerpáním informuje formou textové zprávy, a poté jim data automaticky dokoupí. Ceny shrnuje následující tabulka.

O2_dokupdat

Pokud s automatickým dokupem nesouhlasíte, třeba proto, že chcete mít své výdaje pod dokonalou kontrolou, můžete si ho samozřejmě snadno vypnout. Je to ale krok, který musíte udělat explicitně. Operátor vám zkrátka v průběhu hry změnil pravidla, a pokud chcete zachovat ta původní, musíte se sami snažit.

Reklama