O2 Videotéka frčí: zisky rostou, počty zápůjček taky

Reklama

O2 provozuje svou online půjčovnu filmů pod názvem O2 Videotéka od dubna 2014. Letos už půjčila stovky tisíc filmů, o 17 % více než loni. Samozřejmě také vydělalo více peněz.

Diváci mohou filmy z O2 Videotéky sledovat buď doma ve své O2 TV, v rámci stejnojmenné aplikace na mobilech a tabletech nebo online na webu www.o2tv.cz . Cena za půjčení filmů začíná na 30 Kč za filmy v akci, 45 Kč za filmové hity, 55 Kč za novinky s totožným termínem jako DVD distribuce a 75 Kč za filmy ještě před vydáním na DVD 95 Kč až 120 Kč zaplatí diváci za tituly pro dospělé. Film je k dispozici po dobu 48 hodin a počet přehrání přitom není omezen.

Výnosy z Videotéky meziročně vzrostly o 15 %, počet zápůjček dokonce o 17 %. Operátor nyní začíná spolupracovat se studiem 20th Century Fox, které přinese divákům filmové novinky i starší snímky z jejich distribuce.

V O2 Videotéce přibudou novinky jako Kung Fu Panda 3, Den nezávislosti: Nový útok nebo X-Men: Apokalypsa. Ze starších snímků budou k dispozici třeba Avatar, Moulin Rouge nebo Klub rváčů. Od 6. října opět přibudou v O2 Videotéce oblíbené festivalové filmy. Diváci se mohou těšit na 12 snímků, které v minulosti bodovaly na festivalech v Benátkách, Berlíně nebo Cannes.

TOP 5 nejpůjčovanějších filmů (2016)

  • Lída Baarová
  • Zootropolis: Město zvířat
  • Osm hrozných
  • Star Wars
  • Gangster Ka

Reklama