O2 vypne 3G postupně, odhaluje plány na 5G

Reklama

O2 se pochlubilo letošními plány na budování mobilních sítí. Starší 3G vypne ve třech krocích, uvolněné frekvence využije pro budování 4G a 5G.

O2 nyní nabízí 5G technologii v centru Prahy, Kolína, Bíliny a Plzně. Do konce května hodlá vypnout 3G v Praze, do konce srpna v Olomouckém a Zlínském kraji a do konce listopadu ve zbytku Česka. Uvolněné frekvence použije na posílení sítě 4G (LTE) a vybudování nové sítě 5G.

Zákazníky, kteří využívají k datování 3G, bude O2 o této změně informovat prostřednictvím SMS a e-mailů. Většina zákazníků si však změny technologie ani nepovšimne. Jejich telefon při volání a přijímání i odesílání SMS automaticky přepne do 2G sítě. Pokud budou chtít zákaznici využívat rychlá mobilní data, stačí mít SIM kartu a mobilní telefon, které podporují 4G síť (LTE).

V inovaci mobilů pomůže O2 zajímavými slevami. Například aktuálně je jedním z nejdostupnějších 4G telefonů Nokia 2.3, kterou zákazník pořídí se slevou 500 korun v rámci O2 Výhod již za 2 489 Kč. Platnost této akce je od 15. března do vyprodání zásob. Do konce března 2022 hodlá mít operátor signál 5G na celém území Prahy. V pokrývání bude pokračovat i v dalších okresních městech.

Pokud se zákazníci rozhodnou pro koupi nového telefonu, mohou svůj starý odevzdat v každé O2 Prodejně. mobilní telefon bude ekologicky zrecyklován, Nadace O2 pak za každý takto odevzdaný telefon věnuje 25 Kč Lince bezpečí. Jen v loňském roce bylo u O2 odevzdáno 11 417 starších zařízení, díky čemuž získala Linka bezpečí téměř 300 tisíc korun.

Reklama