O2 vyvinulo skvělou aplikaci pro hradeckou záchranku

Reklama

I když český systém lékařské záchranné služby patří celosvětově k těm lepším, O2 se jej ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Královehradeckého kraje pokusilo ještě vylepšit. Pomocí aplikace.

Princip je jednoduchý. Existuje velké množství lidí se záchranářskými znalostmi, kteří se jen tak nevyužitě poflakují po světě. Jsou to například záchranáři aktuálně mimo službu, hasiči, policisté, absolventi různých kurzů a školení. Proč by se nemohli zapojit v situacích, kdy jde o každou minutu?

Jasně že mohli! Zdravotnická záchranná služba Královehradeckého kraje je nejprve nechá, aby si nainstalovali aplikaci, kterou vyvinulo O2. Pro zatím zapojuje pouze vlastní záchranáře mimo službu, do budoucna se ale bude okruh osob rozšiřovat. V okamžiku vzniku záchranné události systém sám obešle uživatele aplikace pohybující se v nejbližším okolí. Pokud zrovna mají možnost pomoci, začne je aplikace navigovat k člověku volajícímu o pomoc, a současně je propojí s dispečinkem.

Záchranář s mobilem v ruce tak může na místo dorazit podstatně rychleji než sanitka a vůz s lékařem, a provádět podle pokynů dispečerů předlékařskou první pomoc. I když v tomto případě jde o lidské životy, a ve zmíněném kraji již skutečně několik zachráněných lidí evidují, aplikaci pracující na stejném principu může využít řada dalších institucí.

Jednak samozřejmě záchranné služby v dalších krajích, kteří proškolením záchranářů v odlehlejších či hůře dostupných místech mohou zlepšit své fungování. K tomu ale můžeme počítat i s nejrůznějšími servisními firmami, ať už se starají o chod internetových sítí, nebo třeba o vysílače mobilních operátorů.

Reklama