O2 začíná budovat LTE síť v Ostravě

Reklama

O2 rozšiřuje svou LTE síť do dalšího krajského města, aktuálně je na řadě Ostrava. Síť LTE byla nejprve vybudována formou mobilních vysílačů, aktuálně se pokračuje s výstavbou stabilní sítě.

LTE se do Ostravy dostalo u příležitosti konání Dnů NATO. Na ostravském letišti se shromáždilo více než 150 tisíc lidí, proto bylo stejně nezbytné posílit síť mobilními vysílači. O2 toho využilo a okolo letiště rozestavilo „přenosné“ vysílače s podporou LTE. Po ukončení dnů NATO si je ovšem zase sbalilo a odvezlo.

Druhým místem v Ostravě, kde O2 nasadí nejrychlejší mobilní síť 4G LTE, je areál Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zde bude síť 4G LTE nasazena přímo uvnitř budovy a technologie zde zůstane již na stálo. Svět techniky se slavnostně otevře 26. září.

Pro využívání sítě 4G je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Reklama