O2 začíná nabízet dva rodinné balíčky s daty a televizí

Reklama

O2 představilo dva balíčky pro rodiny či jiné skupiny osob. Jejich nedílnou součástí je neomezené volání a zprávy, pořádná porce dat a sdílená O2 TV. Pořídit si je mohou skupiny tří osob bez ohledu na rodinný vztah.

O2 reaguje na představení nových tarifů T-Mobilu poněkud překvapivě. Místo aby přišel s vlastními novými tarify (které už například počítají s červnovým zrušením roamingu), představuje jen balíček pro skupinu tří osob.

Na rozdíl od jiných nabídek je úplně jedno, v jakém vztahu tyto osoby jsou, nemusí se jednat o rodinu, ale třeba o menší firmu nebo skupinu přátel. Ti navíc mohou přejít na nový skupinový balíček kdykoliv, i když jim zrovna nekončí smlouva.

V nabídce jsou dvě varianty. Obě obsahují tři SIM karty s neomezeným voláním a zprávami, dále pak O2 TV tarif M (78 kanálů, běžná cena 299 Kč/měsíc). Ve variantě O2 Spolu 9 GB platíte měsíčně 1 999 Kč a každá ze tří SIM karet má k dispozici 3 GB dat. Dražší Balíček O2 Spolu 15 GB stojí měsíčně 2 299 Kč a každá SIM má 5GB FUP.

Pokud je vám to málo, můžete si od O2 dokoupit ještě čtvrtou SIM kartu nebo navýšit data nebo přikoupit vyšší programový balíček O2 TV. Podrobné podmínky všech možných dokupů ale O2 zatím nezveřejnilo. Oficiálně se O2 Spolu začne nabízet již 3. května, takže nebudeme muset čekat dlouho.

Komentář Mobinfo.cz

O2 přistupuje ke změně tarifů velmi opatrně, na rozdíl od T-Mobilu se rozhodlo nevstupovat do vosího hnízda, dokud to není nezbytně nutné. Tarify bude muset změnit k půlce května, kdy dojde ke zrušení roamingu (a obecně se očekává, že operátoři začnou aspoň částečně soutěžit mezinárodně, i když tomu brání jistá omezení, plus se do českých cen bude muset nenápadně rozpustit ušlý zisk ze zrušeného roamingu).

Balíček Spolu zatím vypadá velmi nepružně. Jistě si dovedeme představit rodiny, v nichž ne každý požaduje 3 GB dat. Uvidíme, jaká variabilita v možnosti dokupu dalších tarifů bude nakonec k dispozici. Stejně tak řadě lidem nevyhovují „povinné jednotky“, ať už se jedná o neomezené volání, nebo velké balíky dat, nebo v tomto případě povinná televize, stále je dost zákazníků, kteří nic takového nechtějí

Naopak chválíme možnost přejít na nový balíček kdykoliv. Operátoři by takovou vychytávku mohli nabízet častěji, pokud zákazník dodrží domluvenou minimální útratu, nemají přeci důvod držet ho u jednoho archaického tarifu.

Reklama