O2 zkouší modem pro pevný i mobilní internet

Reklama

O2 začíná pilotně testovat hybridní modem, který se umí připojit přes pevnou linku i mobilní síť. Jakmile ho otestují vybraní zaměstnanci, nabídne ho pravděpodobně široké veřejnosti.

Hybridní modem využívá po většinu času pevnolinkové připojení DSL o rychlosti až 20 Mb/s. V případě, že kvalita připojení klesne, což se stává hlavně ve špičkách, nebo se k síti bude chtít připojit více členů domácnosti, dostane se ke slovu mobilní část. Ta umí využít všechny sítě včetně LTE a dosahuje tak rychlosti dalších 20 Mb/s.

Výhody jsou jasné. Modem zvládne udržet rychlost připojení i v okamžicích, kdy by pouhý pevný internet nestačil. Bez problémů vykryje například situace, kdy si tři lidé v domácnosti pustí streamované video. Dokáže výrazně zrychlit upload u asymetrických linek. Teoreticky získá spojením obou kanálů přenosovou rychlost až 40 Mb/s.

O2_hybridni_modem

Aktuálně tedy probíhá testování na „několika desítkách zaměstnanců“. Poté bude akce vyhodnocena a operátor v případě úspěchu rozhodne o rychlém nasazení do komerčního provozu. Musíme poznamenat, že v tomto případě by to chtělo ještě trochu zapracovat na designu 🙂

Reklama