Obchod Google Play nově vyžaduje registraci na Google+

Reklama

Rádi komentujete a hodnotíte aplikace pro Android? Nově zavedené pravidlo od Googlu vás donutí si založit účet na Google+, jinak to nepůjde. Jak to celé funguje?

Google se rozhodl navýšit počty uživatelů Googlu+ a integroval tuto sociální síť s obchodem Google Play. Pokud byste nyní chtěli k nějaké aplikaci přiřadit hvězdičky nebo i komentář, musíte se nejprve přihlásit k účtu Google+. K tomu vybízí jasný příkaz v informačním okně.

Po přihlášení máte možnost zanechat nadpis příspěvku a jeho text, zároveň přidělit nějaké hvězdičky.

Výsledkem je zveřejnění vašeho jména, po klepnutí na něj se otevře váš profil na Google+. Zpětně lze komentáře editovat a mazat, jiné komentáře lze nahlásit jako spam nebo jim udělit palec nahoru/dolů.

Autory stávajících komentářů Google označil kompletně jako „Uživatel Googlu“, nelze tedy vidět žádné přezdívky a udaná jména z minulosti. Patrně kvůli možné duplicitě s novými autory komentářů z Google+.

Co si o tom myslíte, je toto vhodný krok Googlu? Takový krok se dal určitě čekat, prorůstání služeb Googlu opět pokročilo o něco dále. Na druhou stranu hodnotitelé přišli o nějaké to soukromí a třeba si dají záležet, aby jejich komentáře měly smysl a přínos nejen pro vývojáře.

Reklama