Oceňovaná Xperia ion dorazí i na český trh

Reklama

Pokud jste zachytili zprávu, že byla během letošního veletrhu představena špičková Xperia ion, určitě vás potěší, že se oproti původním předpokladům objeví telefon také v České republice. Bude se jednat o bezesporu nejlepší smartphone Sony, který jsme si doposud mohli vyzkoušet. Dočkáme se v září.

Čím je zajímavá Xperia ion? Kromě naprosto perfektní hardwarové výbavy se tento mobil může chlubit také prestižní desénovou cenou red dot. Ocenění red dot se uděluje za design v jedné z nejvýznamnějších a nejuznávanějších soutěží designu, do níž ročně přichází více než 14 000 přihlášek ze 70 zemí. Hodnotící porota ocenila „kontrast mezi černým displejem a hliníkovou zadní stranou, který vytváří vzhled vysoké kvality, ještě posílený přesným dílenským zpracováním.“

Sony Xperia ion

Rozměry: 133 × 68 × 11 mm, 144 g
Displej: 4,55″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 13000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack HDMI
Fotoaparát: 12 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

I když telefon nenabízí čtyřjádrový procesor, výkon je určitě více než dostatečný. Za pozornost stojí mimo jiné přední HD kamera, stejně vysoké rozlišení má i 4,6“ displej. Vysokou fotografickou kvalitu slibuje i 12Mpx snímač na zadní straně.

Jak je z obrázku patrné Xperia ion přijde se čtyřmi ovládacími tlačítky pod displejem. O to více překvapí sdělení výrobce, že telefon od počátku nabídne Android 4.0. Na stylovou Xperii se můžeme těšit v září. Další informace o telefonu najdete v našem katalogu.

Reklama