Odolný dual SIM: Evolve Gladiator RG250 [preview]

Reklama

Česká značka Evolve uvádí na trh další telefon. Tentokrát se jedná o extrémně odolný přístroj podporující dvě SIM karty, nevýhodou je relativně malá funkční vybavenost. Jako druhý mobil na sport, zahradničení nebo stavbu ale poslouží výtečně.

Obrněnost telefonu vás doslova udeří do oka už při prvním setkání. Skutečný úder ale raději nezkoušejte, mobil je skutečně pevný a pogumovaný, mohli byste si ublížit. Kromě občasných pádů a nárazů by měl vydržet i pobyt v prašném či vlhkém prostředí, díky ochraně podle normy IP 67 vydrží až půl hodiny plně ponořen v metrové hloubce. Takže nějaký déšť nebo kapka malty stříknutá na displej ho rozhodně nerozhodí.

Evolve_Gladiator_RG250_1

Evolve Gladiator má rozměry 124 × 57 × 23 mm, veškerým pancéřováním váží 139 g. Svému majiteli nabídne pouze 2″ displej, který je ale vyroben z dvouvrstvého tvrzeného skla, takže ho jen tak něco neprorazí. Samozřejmostí je české menu a již zmíněná podpora dvou SIM karet, z nichž jednu můžete kdykoliv vypnout (a teď si volej, zlý šéfe).

Evolve_Gladiator_RG250_2

Poněkud slabší je to s funkční výbavou. Evolve sice podporuje GPRS, tím ale jeho datové schopnosti končí. Za zmínku stojí ještě slot pro paměťové karty a blíže nespecifikovaný fotoaparát. Při výletech do přírody vás možná potěší i vestavěná svítilna nebo bluetooth pro připojení sluchátek.

Evolve_Gladiator_RG250_3

Kvůli delším výletům se hodí i vysokokapacitní baterie, která podle ujištění výrobce vydrží až deset hodin hovoru nebo 170 hodin pohotovosti. Vzhledem k velikosti displeje a nepodporování energeticky náročných datových přenosů se tyto hodnoty jeví jako reálné. Doporučená cena za Evolve Gladiator RG250 je 2 090 Kč.

Reklama