Olympiáda na dohled, připravte na ni i svůj mobil (aplikace)

Reklama

Blížícímu se olympijskému šílenství půjde uniknout jen stěží. Pokud vám nebude stačit 48 hodin sportu každý den v televizi, můžete vyzkoušet i několik mobilních aplikací, které vám tuto sportovní událost roku co nejvíce přiblíží.

London 2012

Právě tato aplikace bude asi tím nejdůležitějším, pokud budete žádat všechny aktuální sportovní výsledky. Nyní ještě nedokážeme odhadnout, nakolik budou funkční živé přenosy z různých sportovních akcí, zpravodajské informace už se ale v aplikaci objevují nyní.

Program toho ale umí mnohem více. Hodit se bude časový přehled všech sportovních zápolení. Velmi oceňuji, že jsou vyznačeny ty akce, kde se bude rovnou rozhodovat o medailích. Velmi snadno můžete informace také filtrovat podle vybrané části dne.

V další sekci nechybí přehled všech olympijských sportů. Anglicky v podstatě nemusíte umět, podle ikonek se většinou dá poznat, o jaký sport se jedná. U každého sportu se dá nastavit upozornění (např. zajímá mne třetí kolo ženského tenisového turnaje), nechybí vlastní sekce se zprávami a fotkami.

Aplikaci doplňuje přehled medailí (ty jsou tentokrát opravdu povedené), opět se dá vybírat i podle sportu. Nemůže chybět ani přehled všech atletů. Tady se zase hodí filtrování podle jednotlivých zemí. Kromě základních údajů získáte i přehled o tom, jak byl který sportovec úspěšný.

Zmínit se ještě musím o možnosti poslat přes mobil tweet svým oblíbeným sportovcům. Aplikace zákeřně počítá, která země dostala od fanoušků největší počet zpráv. Takže rychle instalujte a piště, ty Američany musíme předběhnout!

Odkaz na stažení: Android, iOS, Windows Phone

London 2012 Join In

Tento program se bude hodit hlavně fanouškům, kteří se chystají vyrazit přímo do Londýna. Neinformuje totiž jen o sportovních akcích (i když ani tyto zprávy nechybějí), ale spíše o všemožných akcích, na které můžete v Londýně během olympiády narazit. Můžete se tak vydat do divadla, na koncert či výstavu. Před zahájením her se dá zkontrolovat olympijská pochodeň atd.

U sportovních událostí aplikace poradí, jak se dostat na sportoviště, shromažďuje informace o dané akci a nikdy nechybí nabídka nejrůznějších upomínkových předmětů. Pro cestovatele určitě zajímavý program, ostatní se bez něj ale docela dobře obejdou.

Odkaz na stažení: Android, iOS

Aplikací informujících o nadcházejících olympijských hrách existuje samozřejmě velké množství. Po dlouhé době ale máme pocit, že oficiální program tentokrát pokrývá vše důležité a různé alternativy jen opakují to stejné. Pokud přesto narazíte na zajímavou aplikace, dejte nám o ní vědět!

Reklama