Omezte dětem drahé služby: Rodina v bezpečí pro zákazníky T-Mobile

Reklama

Možná jste po Vánocích rozšířili počet majitelů mobilů ve své rodině a teď se začínáte pomalu děsit, kolik peněz vaše děti provolají. Mobil jste jim pořídili hlavně z bezpečnostních důvodů, abyste kdykoliv snadno zjistili, kde jsou, kdy se vrátí, aby si samy mohly zavolat pomoc. Problém s dohledem i omezením provolané částky vyřeší služby T-Mobile Rodina v bezpečí.

Pokud chcete tyto služby využívat, musíte být vy i vaše děti zákazníky T-Mobilu. Není třeba aktivovat zvýhodněný rodinný tarif, všechny služby můžete využívat i v případě, že nejste zapojeni do žádné skupiny Rodina, ovšem za vyšší ceny.

Nejprve se podíváme na dvě dohledové služby. V internetové aplikaci Můj T-Mobile si snadno nastavíte hlídaná telefonní čísla. Pokud z nich někdo zavolá na tísňovou linku, okamžitě vám dorazí informační zpráva, abyste mohli prověřit, co se děje. Zákazníci s rodinným tarifem tuto zprávu nazývanou Upozornění v tísni dostanou zdarma, ostatní za 6 Kč. Naopak lze u čísel, kde je to povoleno, zjistit aktuální polohu daného telefonu odesláním jedné textové zprávy. Ceny služby Kde je jsou stejné, 6 Kč pro zákazníky bez zvýhodnění, 0 Kč pro ostatní. Obě služby se skvěle hodí pro dohled nad dětmi nebo třeba rodinnými seniory.

Služba Bez rodinného tarifu/zvýhodnění S rodinným tarifem/zvýhodněním
Upozornění v tísni

6 Kč/SMS

0 Kč

Kde je

4,80 Kč/SMS

0 Kč

Můj limit

6 Kč/SMS

0 Kč

Náklady pod kontrolou

0 Kč

0 Kč

Blokování Premium SMS, dat, mezinárodních hovorů, odchozích MMS

0 Kč

0 Kč

Nastavení jména

0 Kč

0 Kč

SMS o stavu Twist kreditu

6 Kč/SMS

0 Kč

Dobíjení z vyúčtování

0 Kč

0 Kč

Omezte útratu na minimum

Druhá skupina služeb slouží pro omezení měsíčních útrat. Nejprve je třeba zajistit, aby nikdo neutratil zbytečně moc. Ke každému číslu snadno nastavíte tzv. Můj limit, tedy částku, po jejímž dosažení budete informování textovou zprávou (6 Kč nebo 0 Kč, pokud máte aktivní tarif Rodina). Samozřejmě se můžete nechat informovat i o utracení této částky ostatními rodinnými příslušníky.

Jakmile k vyčerpání limitu dojde, je čas na represivní opatření. Díky službě Náklady pod kontrolou, která je ve všech případech zdarma, můžete okamžitě zablokovat dětem veškerý odchozí provoz (tedy volání, zprávy, data) při zachování možnosti volání na tísňové linky či pět vybraných čísel (členy rodiny apod.).

Pokud nechcete své potomky omezovat tak přísně, můžete použít blokování drahého provozu. Služba Blokování Premium SMS, dat, mezinárodních hovorů, odchozích MMS dělá přesně to, co její název slibuje. Děti tedy budou moci volat a psát zprávy, což snad dokážou udržet v rozumných mezích.

Nemusíte si pamatovat čísla

Veškerá výše zmíněná nastavení probíhají prostřednictvím internetových stránek Můj T-Mobile, můžete ale všechno ovládat také prostřednictvím textových zpráv. Zvláště v okamžiku, kdy potřebujete rychle řešit „krizovou“ situaci (třeba jen zjistit polohu dítěte nebo zablokovat odchozí hovory), se ovládání přes SMS může hodit.

To ale vyžaduje, abyste si pamatovali telefonní čísla všech členů rodiny a mohli je ve správném tvaru psát do ovládacích textových zpráv. Naštěstí T-Mobile umožňuje přiřadit jednotlivým číslům snadno zapamatovatelná jména, takže nemusíte do esemesky psát číslo 601234567, ale jednoduše petrik nebo dedecek.

Nastavení jmen je pro zákazníky s rodinným tarifem i bez něj zdarma. Lze jistě předpokládat, že ve vaší rodině jsou jak lidé s paušálními programy, tak uživatelé předplacených karet. Jedinou SMS snadno zjistíte výši kreditu rodinných příslušníků s předplacenými kartami, druhou SMS pak nedostatečný kredit dobijete, přičemž vám ho operátor strhne ve vašem měsíčním vyúčtování. Dobíjení je zdarma, zjištění kreditu pro zákazníky s tarifem Rodina také, pro ostatní za 6 Kč.

Jak vypadá ideální rodina?

Operátor vás tedy nenutí, abyste si aktivovali jeho rodinný tarif T-Mobile Rodina nebo používali alespoň zvýhodnění Rodina k jiným tarifům. Všechny služby Rodina v bezpečí můžete využívat i v případě, že tyto tarify či zvýhodnění nemáte aktivní; pak pro vás ale nebudou zdarma.

Máte tak na výběr z několika možností. Předně můžete mít každý svůj libovolný tarif a jen u některých čísel využívat služby Rodina v bezpečí. V tomto případě za některé z nich zaplatíte 6 Kč, nejste ale nijak omezováni.

Druhou možností je zachovat si své tarify a k nim aktivovat zvýhodnění Rodina (2-7 členů si mezi sebou volá zdarma za měsíční paušál 599-799 Kč) nebo Rodina nadlouho (2-7 členů si mezi sebou volá po třetí minutě zdarma, tři minuty se platí podle konkrétních tarifů jednotlivých členů, za paušál 199-349 Kč). I v tomto případě můžete využívat služby Rodina v bezpečí, tentokrát zdarma.

Třetí možností je přejít ze svých tarifů na jednotný tarif T-Mobile Rodina. U něj jste omezeni počtem pěti členů, zaplatíte společný paušál 750 Kč (upozorňuji na zajímavou 30% slevu v internetovém obchodě). Výměnou za něj si můžete mezi pěti lidmi volat a psát zprávy zdarma, ostatním pak za 3,90 Kč/min, 1,20 Kč/SMS a 4,90 Kč/MMS. Také s tarifem Rodina můžete zdarma využívat služby Rodina v bezpečí.

Ke všem třem možnostem si můžete aktivovat Rodinný internet v mobilu. Nabízí se hned ve dvou variantách, za 299 Kč získáte pod názvem Standard měsíční FUP ve výši 100 MB pro každého člena. Za 499 Kč si můžete aktivovat Klasik a využívat FUP ve výši 300 MB měsíčně pro každého člena. Oba internetové tarify se nabízí pro 2-7 členů rodiny, zaplatíte ale stejně, ať už využíváte FUP pro dva lidi nebo pro sedm.

Reklama