OnePlus 9 a OnePlus9 Pro: dvě esa v kapse [recenze]

Reklama

Stylová konstrukce s odolností IP68 nese špičkový AMOLED displej 6,7 palců a hlavně vzadu super výkonný fotoaparát s fotografům známým logem Hasselblad, který zvládne i 8K video. Takový telefon jednoduše nedáte jen tak z ruky.

One Plus 9 Pro je lepším z dvojice, o pár tisícovek méně stojí model One Plus 9 (na foto fialový). Oba telefony jsou po designové stránce velice podobné, lesklý povrch láká otisky, konstrukce jsou však shodně pevné a velice příjemné na dotek. Vhodně výrobce navrhl zaoblené hrany, zkosený displej u modelu Pro se mírně sklání k okrajům, na pohled dokonalé. Součástí balení jsou stylové červené USB-C nabíjecí kabely, samozřejmě tu je rychlonabíječka a každý z mobilů si můžete vložit do silikonového ochranného pouzdra. Ale proč to dělat, když je na telefony radost pohledět.

Ceny: OnePlus 9 12/256 GB stojí bezmála 27 000 Kč, varianta 8/128 GB vyjde na 24 000 Kč. OnePlus 9 12/256 GB stojí 21 590 Kč, 8/128 GB pak 19 000 Kč.

OnePlus 9 má AMOLED displej 6,55 palců a frekvenci až 120 Hz, tělo postrádá odolnost proti vodě, Pročkový model pak nabídne 6,7 palců, opět frekvenci až 120 Hz a navíc i certifikaci IP68. U modelu Pro je displej s funkcí LTPO, což znamená možnost proměnlivé frekvence obrazu 1-120 Hz pro optimální spotřebu. V menu najdete volbu „chytré 120 Hz“, nebo můžete zvolit manuální 60 Hz a získáte delší výdrž. Telefony váží bezmála 200 g, za to vděčí i akumulátorům shodné kapacity 4 500 mAh. Oba telefony podporují rychlonabíjení s přibalenou 65W  nabíječkou a 15W bezdrátové nabíjení na Qi nabíječce. Výdrž podrobně testovaného Plus 9 Pro je více jak jeden den při využití ambientního displeje i 120Hz frekvence obrazu, po deaktivaci obojího klidně více jak dva dny.

Při pohledu telefonů si prohlížíte téměř dvojčata – levý bok dvojtlačítka hlasitosti, napravo zamykání a praktický posuvník přepínání režimů – tichý, vibrace, normální. Jeho funkce je praktická, ale tak jednou týdně se mi stává, že se posuvník posune omylem při vyjmutí mobilu z kapsy. Pokud si toho nevšimnete, neuslyšíte zvonění. Spodní část obsahuje sloty nanoSIM karet (podpora microSD tu není), stejně pak USB-C sloty a hlasité reproduktory.

Android 11 s nadstavbou OxygenOS pohání opět shodné procesory Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB RAM a majitelé ocení 256 GB vnitřní paměti. Prodávají se také varianty 128 GB u obou. Velice praktickou funkcí je ambientní displej, nepřijdete o nové události, mžete ho časovat, aby v noci nerušil. Nechybí animované efekty po přiložení prstu k integrované čtečce otisků v displeji. Obraz displeje je špičkový za všech podmínek, reálná černá barva je pastvou pro oči. Spolehlivost čtečky v displeji je klidně 99,9 %, reakce telefonu na povely pak bleskové. V menu systému nejsou zbytečnosti, vše je rychlé a přehledné.

Velký důraz výrobce klade na výkon fotoaparátu na zádech, u modelu Pro se tak díváme na soustavu 48Mpx hlavní snímač, 50Mpx ultraširoký, 8Mpx teleobjektiv a 2 Mpx makro. Hasselblad radil OnePlus se zpracováním kvality fotek a tak není divu, že věhlasný výrobce optických částí fotoaparátů stojí za špičkovou kvalitou fotek z mobilu. Telefon zvládne fotit vše, na co si vzpomenete, to pak korunuje perfektně stabilními videi, maximem je 8K. Aplikace na focení je inuitivní, jednorázově přepínáte režim focení, širokoúhle, běžný záběr a 3x zoom teleobjektivem. Na široko vyfotíte úplně vše, na co si vzpomenete. Za tzmínku stojí jak makro, tak portréty, kdy telefon generuje rozmazané pozadí bez zásahu do focených obličejů nebo předmětů u nich, skvěle. 

Telefony OnePlus patří právem na špičku nabídky mobilních telefonů. OnePlus 9 Pro je o krůček vepředu s designem i focením, jde jasně o vlajkovou loď výrobce. Na oba je určitě absolutní spolehnutí co se týká chodu hardwaru, reakcí systému.

OnePlus 9 Pro – fotogalerie

Různé foto

Širokoúhlý – běžný – 3x teleobjektiv

OnePlus 9 Pro – 1080p video 60sn/s

OnePlus 9 Pro – 8K video 30sn/s

OnePlus 9 Pro – slow motion

Reklama