OnePlus Nord: fešák s výborným displejem [recenze]

Reklama

Stylový OnePlus láká na tenkou konstrukci i vysoký výkon hardwaru. Takový mobil z ruky jen tak nedáte.

OnePlus Nord koupíte za něco málo přes 10 000 Kč v kombinaci 8 GB RAM a 128 GB pamětí, vybírat lze z šedé nebo testované modré varianty. Za necelých 14 000 Kč je už testovaná verze 12 GB RAM a 256 GB paměti. Modrá se naživo velice povedla, běžně ji u jiných výrobců neuvidíte. Telefon je příjemně tenký a po stránce designu si určitě zaslouží pozornost. Součástí balení je 30W výkonná nabíječka pro rychlé nabíjení (asi hodinu do 100 %), nechybí ani silikonové průhledné pouzdro, kdybyste se o mobil báli. Během 14denního testování ale na zádech nepozoruji jediný škrábanec.

Konstrukce

Tělo mobilu je stvořeno akorát do dlaně, v rozměrech 158,3 × 73,8 × 8,2 mm chválím malou tloušťku. Rozměry mobilu skvěle ladí s hmotností těsně nad 180 g, určitě z mobilu nemáte pocit, že by byl nějak citelně těžký, spíše naopak. Displej s velikostí 6,44 palců nabízí AMOLED technologii a je chloubou mobilu, kromě parádního jasu a podání barev budete nadšení z obnovovací frekvence 90 Hz pro plynulé animace, hraní her apod.

Bohužel se nedostalo na podporu Always-on, tedy trvalé zobrazení informací na vypnutém displeji. Na displej se dá ale klepnout a rozsvítí se nejnutnější informace. Ve spodní polovině displeje je umístěná čtečka otisků prstů, po přečtení otisku mobil zavibruje a na displeji se může odehrát pěkná animace. V průstřelu displeje se může fanouškům seflies hodit 32 Mpx kamerka a ještě 8 Mpx širokoúhlý snímač, používá se také pro pohodlné odemykání skenem obličeje. 

Design konstrukce podtrhuje použité ochranné sklo na obou největších stranách, Gorilla Glass 5 je pevné a spolehlivé pro ochranu před poškozením při běžném používání.V rámečku telefonu se nachází podstatná tlačítka – vlevo ovládání hlasitosti, napravo zámek/vypínač a velice praktický posuvník tzv. Alert Slider. Ten přepíná vyzváněcí režimy – ztlumeno, hlasitě, vibrace. Tohle je funkce, kterou si hned zamilujete, nemusíte telefon nijak zapínat, jen posunete a na displeji se objeví ikona režimu.

Nahoře je pouze jeden z mikrofonů, dole pak zbývá místo na USB-C nabíječku, hlasitý reproduktor a sloty dvou nanoSIM. Zcela chybí microSD slot, telefon další rozšíření paměti nepodporuje, paměti je však v našem případě dost. Marně budete hledat i klasický 3,5mm jack sluchátek, s použitím redukce USB-C mobil poslouchat lze. Jinak přijdou na řadu bezdrátová.

Pod povrchem se nachází baterie s kapacitou něco málo přes 4 000 mAh, mobil neumí bezdrátové nabíjení, musíte vždy připojit klasickou USB-C nabíječku. Doba výdrže je přibližně jistá jeden den, počítejte s každodenním dobíjením. Záda telefonu dostala pěkně v řadě srovanané fotoaparáty v jediném modulu. Ten vyčnívá nad povrch a má za následek kývání mobilu při položení na podložku. Samozřejmě nechybí podpora NFC pro platby mobilem, funguje spolehlivě.

Systém, focení

Android pohání 8jádrový Snapdragon 765G a luxusních 12 GB RAM ve spojení s obří pamětí 256 GB. Systém není zdaleka čistý, dostal grafickou nadstavbu Oxygen OS od výrobce. A není to vůbec na škodu, odměnou pro uživatele je přehledné menu, podpora ovládání rychlými gesty a jiné vlastní úpravy. Prostředí je velice svižné bez jediného záseku a problému.

Focení s OnePlus Nord je příjemnou záležitostí, hlavní úkol má 48Mpx snímač, je tu ultra širokoúhlý 8 Mpx, 5 Mpx na portréty a 2 Mpx na makro. Výkony při focení jsou velice slušné, dobře si poradí s portréty lidí a aktivací rozostřeného pozadí. Pro video je připraveno maximum 4K a 30 sn./s., osobně doporučuji stabilnější 1080p a 60 sn./s,. to je radost se dívat, uznejte sami.

Závěr

OnePlus Nord určitě umí zaujmout příjemným designem, výborným displejem, rychlým nabíjením, vysokým výkonem a hladkou odezvou Androidu. Velké chyby nedělá při focení, pochválíme i kvalitu 1080p videa.

OnePlus Nord fotogalerie

širokoúhlý – normální – zoom

širokoúhlý – normální – zoom

Běžné záběry

OnePlus Nord video 1080p 60 sn./s.

 

 

 

Reklama