OpenSignal: V Česku je nejlepší mobilní video na světě

Reklama

OpenSignal provedl analýzu uživatelské zkušenosti se sledováním videí na mobilním telefonu prostřednictvím mobilních sítí. České škarohlídy nejspíš překvapí, že Česko se v některých parametrech umístilo na prvním místě.

OpenSignal nespoléhá na měřící vozy ani nejrůznější laboratorní měření. Využívá běžných uživatelů, kteří si do mobilu nainstalují měřící aplikaci. Díky tomu má informace z reálného provozu od desítek milionů reálných lidí.

V tomto případě získal OpenSignal celkem 87 miliard měření z více než osmi milionů mobilních telefonů v 67 zemích světa. Měření probíhalo mezi 14. květnem a 11. srpnem tohoto roku, takže případné dočasné výpadky a slabé chvilky jednotlivých sítí by se na výsledcích neměly nijak zvlášť projevit.

Z uvedených 67 získalo pouze 11 nejvyšší hodnocení. Mezi nimi i Česká republika, která se dokonce v reálné rychlosti a dostupnosti rychlých sítí umístila na prvním místě ze všech. Následují Maďarsko, Norsko, Belgie, Spojené Arabské Emiráty a Singapur. Nejvyšší známka ukazuje, že video se začne přehrávat velmi rychle po spuštění a nezasekává se ani v případě, že přepnete na nejvyšší rozlišení.

Podrobnosti o celém testu včetně interaktivních map a grafů najdete na webu OpenSignal.com.

Reklama