Operátoři musí od ledna slevit vybraným skupinám 200 Kč měsíčně

Reklama

T-Mobile, O2, Vodafone a Poda musí od ledna 2023 poskytnout zdravotně postiženým a sociálně znevýhodněným zákazníkům slevu na své služby ve výši 200 Kč měsíčně.

Nárok na slevu mají zdravotně postižené osoby: držitel průkazu ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty, držitel průkazu ZTP/P, osoba závislá na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II-IV, nebo, jde-li o nezletilou osobu, spotřebitel, který o ni osobně pečuje, nebo spotřebitel, který vychovává nezletilou osobu se ZTP (z důvodu hluchoty) a ZTP/P. Dále pak osoby s nízkými příjmy: započitatelný příjem za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima.

Pokud mezi výše uvedené osoby spadáte, kontaktujte zvoleného operátora a svůj nárok mu prokažte. U zdravotního postižení to lze snadno pomocí předložení průkazu ZTP, ZTP/P nebo rozhodnutí o péči. U osob s nízkými příjmy postačí čestné prohlášení.

Operátor vám pak musí každý měsíc slevit 200 Kč ze svých služeb. Sleva je využitelná na hlasové či datové tarify a internet – ve všech případech jak mobilní, tak pevnolinkový. Stejně tak na jakýkoliv balíček, který aspoň jednu z uvedených služeb obsahuje. T-Mobile pak navíc musí poskytovat slevu i u jedné předplacené karty.

Každá osoba odpovídající výše uvedeným podmínkám má nárok na jednu slevu měsíčně, nemůžete tak u jednoho operátora získat 200 Kč třeba na internet a u druhého dalších 200 Kč třeba na volání.

 

Reklama