Operátoři na víkend odstaví samoobsluhy kvůli přenositelnosti

Reklama

Od pondělí budou platit nová pravidla přenositelnosti čísel, jak jsme vás již informovali. Pravdfěpodobně v souvislosit s tím budou operátoři odstavovat své samoobslužné systémy, takže si všechna spěchající nastavení upravte raději před víkendem.

Vodafone vypne své systémy v pátek v 18.00 a zapne je nejspíš v neděli večer. Fungovat nebude Internetová, Mobilní, SMS ani Hlasová Samoobsluha, dokonce ani mobilní aplikace Můj Vodafone. Pro blokaci SIM karet poslouží linka 800 77 00 77, dobíjení bude fungovat prostřednictvím bankomatů, terminálů nebo internetového bankovnictví. Objednávky v eShopu sice budou přijaty, operátor je ale vyřídí až v pondělí.

O2 oznámilo odstávku systémů na svém Facebooku: „Potřebujete si nastavit své služby ve webové samoobsluze? Neodkládejte to na víkend a pusťte se hned do toho.“ Na webu www.mojeo2.cz pak najdete varování „Od pátku 30.srpna 23:00 do neděle 1. září 14:00 nebude Moje O2 dostupné kvůli plánované odstávce systému. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.“

Reklama