Operátoři pokryjí tunely nového metra

Reklama

Skončily mediální přestřelky o to, kdo komu kolik zaplatí. Všichni tři síťoví operátoři se dohodli s dopravním podnikem na pokrytí nových tunelů metra.

Společnosti CETIN (dříve O2), T-Mobile a Vodafone podepsaly s Dopravním podnikem hl. m. Prahy Smlouvu o umístění telekomunikační technologie vyzařovacího kabelu pro pokrytí nových tunelů trasy V.A metra signálem. Smlouva je uzavřena na 6 let, signál mobilních sítí pro hlasové služby a vysokorychlostní internet (3G i LTE) budou moci využívat zákazníci všech mobilních operátorů včetně O2  i zákazníci virtuálních operátorů.

Následovat bude objednávka vyzařovacího kabelu. Stavební úpravy a instalace kabelu budou probíhat postupně a v omezených nočních hodinách, kdy je metro pro veřejnost uzavřeno (mezi jednou a třetí hodinou ranní). Předpokládá se, že první bude pokryt tunel mezi stanicemi Motol – Petřiny. Celková délka trasy mezi těmito čtyřmi stanicemi pro umístění kabelu v obou směrech je 11,6 km.

Na výstavbě se podílejí všechny tři firmy stejným dílem, pokrytí stanic stálo 12 milionů korun, tunely přijdou na 18 milionů korun a  rozšíření technologie BTS Na Bojišti pak na dalších 5 milionů.

Reklama