Operátoři pokryli další čtyři stanice metra

Reklama

Kompletní pokrytí současných tras se očekává v roce 2021, operátoři už se ale nyní připravují na plánovanou trasu D, která by měla být pokryta od samého začátku.

Pokrývání stanic a tunelů pražského metra rychlým mobilním internetem LTE pokračuje pozvolným tempem. V současnosti mohou cestující využívat LTE již v 16 stanicích a přilehlých tunelech v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol (4 stanice) na trase A, na trase C v úseku Muzeum – Roztyly (8 stanic), a nově také v úseku Muzeum – Nádraží Holešovice (4 stanice).

Do konce března 2020 se signálu dočkají cestující také v dalších 16 stanicích na frekventovaných úsecích v centru Prahy: v 6 stanicích na trase A mezi Muzeem a Dejvickou a v 10 na trase B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. Pokrývání se dá provádět pouze několik hodin v noci, kdy nejezdí metro.

K pokrytí sítí LTE v celém rozsahu metra tak zůstane dovybavit nejmodernějšími zařízeními ještě 29 stanic a přilehlých tunelů. Původní plán počítá s pokrytím signálu ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Budou-li práce pokračovat stejným tempem jako doposud, je pravděpodobné, že cestující budou moci využívat signál 4G ve všech úsecích metra již na sklonku roku 2021.

Smlouva s Dopravním podnikem zahrnuje pokrytí jak existujících tras, tak i postup v případě rozšíření metra o další nové stanice či úseky. V takovém případě mohou operátoři požádat o rozšíření na nově budované stanice a tunelové úseky. Pokrývání plánované trasy D by samozřejmě probíhalo již během výstavby nového metra.

Reklama