Operátoři pokryli první část metra

Reklama

V dubnu 208 podepsali operátoři s pražským dopravním podnikem smlouvu a pokrytí stanic a tunelů metra signálem LTE. Aktuálně hlásí pokrytí osmi stanic, dalších 21 bude následovat příští rok.

Na pokrývání se podílí konsorcium operátorů ve složení T-Mobile (ten projekt zastřešuje), Cetin, O2 a Vodafone. Operátoři platí pokrývání z vlastních prostředků. Nejprve byly pokryty stanice Muzeum, I. P. Pavlova a Vyšehrad, a to od začátku října. Od listopadu pak přibyly stanice Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov, Roztyly.

V roce 2019 má přibýt dalších 21 nejvytíženějších stanic a samozřejmě i tunelů mezi nimi. Celé metro má být pak pokryto v letech 2020 a 2021. Celkově má pražské metro 61 stanic a 65,2 km tunelů. Až dosud bylo investováno asi 80 milionů, celkově se počítá s částkou půl miliardy korun. Pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi vyjde klidně až na 10 milionů a trvá až dva měsíce.

Velkou nevýhodou je, že se pokrývá za plného provozu metra. To v praxi znamená, že pracovníci operátorů mohou v průběhu pracovního týdne pracovat jen asi 2,5 hodiny denně. Navíc se pohybují v neznámém prostředí.

Reklama