Operátoři pomáhají obětem povodní [2x aktualizováno]

Reklama

Operátoři reagují na katastrofální záplavy, které postihly Českou republiku. Poškozeným nabízejí slevy na své služby, připravují finanční podporu, pořádají sbírky mezi svými zaměstnanci a podobně. Podívejte se, jak čeští operátoři pomáhají obětem povodní.

O2 pustí zaměstnance do terénu

Technici O2 se ze všech sil snaží udržet síť v chodu, aby se lidé i v povodňových oblastech mohli dovolat. Jakmile voda opadne, vyrážejí do terénu napravit nejvážnější škody. Kromě toho O2 nabízí lidem z postižených regionů možnost odkladu splátek. Aby toho nebylo málo, mezi všemi zaměstnanci probíhá sbírka, na kterou údajně každý den přibude více než sto tisíc korun. Po ukončení sbírky Nadace Telefónica získanou částku zdvojnásobí.

Kdo nechce přispět finančně, může přiložit ruku k dílu osobně. Stačí, když se přihlásí do dobrovolnického programu. O2 pak ve spolupráci s několika neziskovkami určí, kde je pomoci nejvíce potřeba. Tam následně své zaměstnance (tedy ty, kteří se dobrovolně přihlásí) nasadí, přičemž v době, kdy budou takto ochotní dobrovolníci odstraňovat škody po povodních, poběží jim normální plat.

Společnost Telefónica Czech Republic také připravila přímou pomoc pro obyvatele zasažené povodní, pro zasahující záchranáře, hasiče a další složky.

 • Výměna SIM karty se stejným číslem zdarma – platí pro paušál i předplacenou kartu
 • Aktivace nové SIM karty zdarma – platí pro paušál
 • Aktivace nové SIM karty za 1 Kč s předplaceným kreditem 10 Kč – platí pro předplacenou kartu
 • Sleva 1 000 Kč z běžné ceny koncového zařízení v ceně minimálně hodnotě nad 1000 Kč (pevný telefon, modem, set-top-box)
 • Nový modem ADSL/VDSL za 750 Kč v hodnotě do 1 000 Kč – bude zaslán poštou
 • Kompenzace u fixních služeb – kreditace nefunkčních fixních služeb za poměrné období do další faktury
 • Odklad vymáhání pohledávek – zajistíme odklad vymáhání posledních dvou existujících faktur
 • Dobrovolná sbírka mezi zaměstnanci společnosti Telefónica – sbírka běží od prvního dne povodní, doposud se vybralo několik set tisíc korun. Denně přibývá dalších zhruba sto tisíc korun. Nadace Telefónica na konci sbírky finální sumu zdvojnásobí a poukáže na konto nadace Člověk v tísni, která prostředky využije na poskytnutí okamžité materiální pomoci v zaplavených oblastech.
 • Dobrovolnický den – zaměstnanci se mohou zapojit do úklidových prací v zaplavených oblastech, přičemž čas strávený pomocí jim Telefónica plně uhradí jako pracovní den.

T-Mobile nabízí mobily za korunu

Abyste se i v době povodní jednoduše dovolali, můžete si u T-Mobilu koupit mobil za korunu a k tomu přihodit SIM kartu za dvě koruny (kredit ve výši 200 Kč k ní dostanete zdarma). Jedná se samozřejmě o jednoduchý mobil pro nouzové situace, nečekejte smartphone se špičkovými funkcemi. Do Značkových a Partnerských prodejen v postižených oblastech bude distribuováno 4 000 těchto nouzových telefonů, které budou dostupné od středy 5. června.

Pokud chcete vyměnit utopený mobil za nějaký lépe vybavený, umožní vám T-Mobile předčasně prodloužit smlouvu (nanejvýš 12 měsíců před koncem) a získat libovolný mobil na splátky. Pro naléhavé případy připravil operátor 1 000 Twist sad obsahujících SIM Twist Našim a telefon, které chce distribuovat prostřednictvím charitativních organizací zasahujících v postižených oblastech.

Svým zákazníkům z postižených oblastí navíc T-Mobile umožní odložit placení o jeden měsíc (u faktur i vymáhaných pohledávek), případně si požádat o speciální splátkový kalendář. Další informace ohledně mimořádných nabídek zákazníci získají na informační lince Zákaznického centra (4603, 603 603 603) a ve Značkových a Partnerských prodejnách.

Vodafone aktivuje nadaci

Vodafone se rozhodl pomoci finančně. Nadace Vodafone okamžitě uvolňuje 500 000 Kč, které předá neziskové organizaci Člověk v tísni. Pro stejnou neziskovku také uspořádá sbírku mezi vlastními zaměstnanci, získanou částku z prostředků Nadace zdvojnásobí.

Podobný přístup zvolil i ve vztahu k vlastním zákazníkům. Každý, kdo pošle dárcovskou SMS jedné z vybraných organizací, přispěje hned dvakrát. Z 30 Kč, které stojí odeslaná DMS, pošle Vodafone dané společnosti 27 Kč, k tomu přidá Nadace Vodafone dalších 30 Kč. Celkem tak za vašich 30 Kč získá nezisková organizace 57 Kč. Akce platí do nedělní půlnoci, vybírat můžete z následujících organizací (všechny SMS se odesílají na číslo 87 777):

 • Adra (SMS ve tvaru DMS ADRA)
 • Člověk v tísni (SMS ve tvaru DMS SOSPOVODNE)
 • Diakonie ČCE (SMS ve tvaru DMS POMOCPOVODNE)
 • Český červený kříž (SMS ve tvaru DMS CCK)
 • Charita Česká Republika (SMS ve tvaru DMS CHARITAPOMOC)
 • Armáda spásy (SMS ve tvaru DMS ARMADASPASY)

Reklama