Operátoři se vzdali poplatků za odeslání Dárcovské SMS

Reklama

Mobilní operátoři se rozhodli vzdát své části poplatku za odeslání dárcovské zprávy DMS. Obdarované organizace tak z každé zprávy v ceně 30 Kč získají o 1,50 Kč navíc než dříve. Za dobu fungování projektu DMS se vybralo již 430 milionů korun.

Dárcovské SMS jsou ve své podstatě klasické textové zprávy, jen je operátoři zpoplatňují výrazně zvýšenou sazbou 30 Kč za zprávu. Z této částky pak až doposud padly tři koruny na provozní náklady a zbylých 27 Kč bylo odesláno na účet podpořené dobročinné organizace. (Pro připomenutí se můžete podívat na náš starší článek Jak fungují dárcovské DMS).

Nyní se ale všichni tři síťoví operátoři, tedy O2, T-Mobile a Vodafone, dohodli, že se své části strhávané provize rádi vzdají. Z původních třech korun se tak bude nově strhávat jen 1,50 Kč na provozní náklady společnosti ATS a Fóra dárců, tedy organizací, které společně systém DMS provozují.

Inu, i bohulibá činnost má své náklady, provozovatel musí mít nějaké kanceláře, je potřeba zaplatit člověka, který udělá jednou za čas vyúčtování a odešle vybrané peníze jednotlivým partnerům apod. Zmíněná 1,50 Kč činí 5 % z ceny, 95 % získá obdarovaný, což je na obvyklé poměry v neziskovém sektoru výborný poměr.

Reklama