Oppo Reno 10 5G: má ostře nabito [recenze]

Reklama

Oppo je v Číně velmi populární výrobce telefonů, nyní upírá zrak na český trh, kde se předvádí dobře vybavenou novinkou střední třídy. Ambice uspět se jí nedají upřít!

Oppo Reno 10 5G se prodává za 11 590 Kč v kombinaci 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Koupit můžete šedou nebo modrou variantu, testovaná je právě ta druhá, která navíc efektně mění odstíny na světle. Decentně zaoblený telefon s velkým displejem má plastovou konstrukci s rozměry 162 × 74 × 8 mm při hmotnosti 185 g. Na první pohled se mi zamlouvají matná plastová záda, kteár nechytají otisky a na světle jsou jako chameleon. V každém úhlu ukážou jiný efekt, respektive odsatíny modré a fialové, až duhové.

Vepředu chválím displej 6,7palcový AMOLED s podporovanou frekvencí až 120 Hz. Rozlišení 2 412 × 1 080 bodů je akorát jemné na pěkné vykreslení. NA dobrém světle nemám připomínek ke kvalitě podsvícení, rovněž tak k odezvě na doteky. Rozmístění ovládacích prvků na mobilu je obvyklé, levý bok je prázdný, napravo ovladače hlasitosti a zámek. Čtečku prstů najdete ve spodní třetině displeje, rychlost je vysoká, stejně tak přesnost. Pod povrchem se schovala 5 000mAh baterie s podporou rychlonabíjení, chválím za 67W rychlonabíječku v krabici! Otázka nabíjení je jednoduchá, stačí pár desítek minut a máte plnou.

Systém Android 13 má firemní nadstavbu ColorOS 13.1., což nijak nevadí, naopak si s ní hned porozumíte, jak je intuitivní. Nenašel jsem chyby v překladu, ani nehrozí nějaké sekání. Na to má mobil dost výkonu, vedle 8 GB RAM pracuje 8jádrový procesor Dimensity 7050 s podporou 5G sítí.

Ohledně focení tu máme silnou kombinaci – 64 Mpx hlavní snímač, 8Mpx ultraširokoúhlý a 32Mpx teleobjektiv. Jak vidíte na fotkách, ten můžete používat téměř jako makro, jak dobře přibližuje detaily objektů. Ohledně focení nemám připomínek, aplikace pracuje svižně, stejně tak zoom. U širokáče trochu mizí ostrost, barvy a detaily, v pořádku je hlavní snímač a bez obav právě teleobjektiv. Všimněte si detailů (třísky nástěnky, kapky na skútru apod.). U videa je maximem 4K rozlišení se 30 snímky za sekundu.

Závěr

Oppo Reno 10 5G není rekordmanem benchmarků, ale určitě se může na svoji výbavu spolehnout. Ve stylovém těle má dobře odladěný hardware na každodenní používání i zábavu, nezklame fotoaparátem a výdrží, hodně potěší podpora rychlonabíjení 67 W.

Oppo Reno 10 5G – fotogalerie

širokoúhlý – 1x – zoom

širokoúhlý – 1x – zoom

širokoúhlý – 1x – zoom

širokoúhlý – 1x – zoom

Oppo Reno 10 5G – 4K video

Reklama