Oppo Reno5 Z: duhové surfování [recenze]

Reklama

Oppo do Česka s létem přineslo dvě mobilní novinky, které se liší nepatrně cenou a výbavou. Levnější model Reno5 Z láká na duhový zadní kryt, tenkou konstrukci i svižné 30W nabíjení.

Mobilní výrobce Oppo vtrhl prvního července na český, slovenský i maďarský trh a my si tak můžeme nově vybírat z dvojice telefonů se 6,4palcovými displeji. Jedná se o lépe vybavený Reno5 Z 5G a o tři tísícovky levnější Reno5 Z. Ten koupíte za cca 8 000 Kč v černé a testované cosmo modré duhové variantě, určitě bych sáhnul po této. Naživo se zadní kryt proměňuje v závislosti na sklonu ke zdroji světla, vypadá to velice stylově.

Matný povrch zad brání otiskům prstů, občas se nějaká mastnější šmouha objeví, ale dá se utřít. Navíc je vytvrzený proti škrábancům, což potvrzuji, že za tři týdny používání je povrch jako nový.

Konstrukce mobilu je parádně tenká, jen 7,8 mm, což ladí s příjemnou hmotností 173 g. Na takto velký mobil skvělé hodnoty. Tělo mobilu dostalo normu krytí IPX2, odolá tak vlhkým rukám, kapkám vody a potu. Raději mobil nekoupat a neumývat pod tekoucí vodou.

Displej AMOLED má 60Hz obnovovací frekvenci, chválím integrovanou čtečku otisků prstů, reaguje rychle a spolehlivě. Po stranách tenkého těla je vpravo zámek/vypínač, vlevo pak ovládání hlasitosti a zásuvka nanoSIM a microSD. Dole pak sídlí hlasitý reproduktor, USB-C, jack 3,5mm a mikrofon. Právě nabíjení je také silnou stránkou, v balení najdete větší 30W nabíječku, takže nabíjení je otázkou pár desítek minut. Podpora bezdrátového nabíjení se ovšem nekoná. Výdrž na nabití je u 4 310 mAh akumulátoru spolehlivě více než den a půl, záleží na využití. Oppo určitě není na výdrž zklamáním.

Android 11 pohání procesor MTK Dimensity 800U 5G, 8 GB RAM a připraveno je 128 GB paměti. To je dostatečná kapacita, aniž byste museli hned kupovat paměťovku. Reakce na systém jsou svižné, na vlajkové lodě trochu rychlosti chybí, ale na každodenní používání Oppo poslouží bez potíží. Oppo Reno5 Z podporuje NFC mobilní platby, dobře se osvědčil při navigaci Android Auto, umí přepínat mezi nejkvalitnějšími sítěmi Wi-Fi. Telefon podporuje selfíčka se 16Mpx snímaček vepředu, lépe je fotit zadním hlavním 48Mpx. Telefon podporuje širokoúhlý 8 Mpx, je tu také náznak makra. Maximem je video 4K, lépe točit na 1080p, viz ukázková videa.

Závěr

U levnějšího Oppo lze určitě vyzdvihnout tenkou konstrukci, rychlé nabíjení, dobře použitelnou čtečku v displeji i kvalitu fotek a videa.

Oppo Reno5 Z 5G – fotogalerie

Běžný záběr – širokoúhlý – zoom

Různé záběry

 

Oppo Reno5 Z 5G – 1080p

Oppo Reno5 Z 5G – 4K

Reklama